TTT turpina pārsteigt un pārspēj spēcīgo "Fenerbahce"

Kate Krēsliņa © f64

TTT basketbolistes (4-2) ceturtdien, 13. decembrī, mājas spēlē uzvarēja “Fenerbahce” (3-3) ar 68:64 un FIBA Eirolīgas B grupas kopvērtējumā nostiprinājās otrajā vietā.

Mārtiņa Zībarta, Jāņa Nešpora, Matīsa Rožlapas un Alenas Eldmanes trenētā komanda apspēlēja klubu, kas sešās no pēdējām septiņām sezonām spēlēja Eirolīgas “Četru finālā”. TTT pirmajā puslaikā praktiski neitralizēja pretinieču ārējo līniju, vairākām snaiperēm no spēles negūstot ne punkta.

Starta piecinieki

TTT: Pedija, Pulvere, Baško, Vītola, Brumermane
Fenerbahce: Plum, Hartley, Zandalasini, Verameyenka, Stokes

Ja neskaita dažas kļūdas piespēlēs, TTT aizvadīja ļoti labu pirmo ceturtdaļu. Garās spēlētājas atbloķēja pretinieču centrus, mazās gāja palīgā zem groziem, bumba staigāja uz iekšu un āru. Šeja Pedija atklāja rēķinu, līdz pirmās ceturtdaļas beigām realizējot divus tālmetienus un gūstot astoņus punktus. Gunta Baško pārmeta bumbu pāri NCAA čempionei Kajai Stouksai, Kate Krēsliņa un Ieva Pulvere agresīvi iebruka soda laukumā. “Fenerbahce” virs ūdens noturēja universālā garā spēlētāja Anastasija Veremejenka, kura trāpīja metienus no dažādām pozīcijām. Desmitminūtes izskaņā Ieva Pulvere izjauca pretinieču pēdējo uzbrukumu, tomēr pretinieces ar trešās un ceturtās komandas piezīmes palīdzību (Vardarli, Stouksa) nobremzēja mājinieču atbildes gājienu - 16:11.

Nākamajā ceturtdaļā “Fenerbahce” sešās minūtēs sakrāja komandas piezīmju normu, turklāt šajā laikā guva tikai četrus punktus. Mājinieču rindās pavisam cita situācija - Gunta Baško pēc Ievas Pulveres un Aijas Brumermanes piespēlēm sameta astoņus punktus pēc kārtas. Pulvere, Pedija un Krēsliņa tikmēr aizsardzībā tika galā ar pretinieču aizsardzēm, kuras aizvadīja vāju pirmo puslaiku. Krēsliņas tālmetiens panāca 15 punktu pārsvaru - 32:17. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs viesu uzbrukumu nedaudz atdzīvināja Francijas valstsvienības jaunā aizsardze Braja Hārtlija. Pieci punkti pēc kārtas dzēsa trešdaļu starpības - 34:24.

Pretinieču snaiperes Kelsija Plama, Džordžija Sotana un Čečilja Zandalasini pirmajā puslaikā netrāpīja nevienu no 10 metieniem no spēles, kamēr Hārtlijai precizī bija 3 no 7 mēģinājumiem. Ja Veremejenka un Stouksa nepastrādātu tuvāk grozam, “Fenerbahce” perspektīvas būtu pavisam nelāgas. TTT spēlētājas iemeta 5 no 15 tālmetieniem, viešņas - 1 no 13. Mājinieces sameta deviņus punktus pēc kļūdām, kamēr pretiniecēm nebija neviena. Pedija pabeidza puslaiku ar 12 punktiem, Baško bija 10, Krēsliņai septiņi. Hārtlija atbildēja ar septiņiem punktiem.

“Fenerbahce” neveiksmes uzbrukumā nevarēja turpināties mūžīgi. WNBA čempione Zandalasini atklāja otro puslaiku ar trīspunktu metienu - 34:27. TTT izdevās iespaidīgāka atbilde - viens izjaukts pretinieču uzbrukums, kā arī četri punkti pēc Pulveres un Aijas Brumermanes metieniem. Nākamajās divās minūtēs viešņas tomēr spēja doties izrāvienā, pēc Kristīnes Vītolas nesportiskās piezīmes iegūstot iespēju samazināt starpību līdz viena metiena tiesai. No iecerētā viņām izdevās realizēt pusi. Kelsija Plama realizēja abus brīvmetienus, savukārt Vītola reabilitējās, aizsardzībā traucējot Veremejenkai izdarīt precīzu metienu - 40:35.

Minūti vēlāk Plama realizēja tālmetienu, bet nākamajā uzbrukumā trāpīja sarežģītu metienu pāri rokām - 40:38 un 42:40. Amerikāņu snaipere trešajā ceturtdaļā sameta deviņus punktus, bet viņas kolēģe Braja Hārtlija izlīdzināja rezultātu - 42:42. Pusstundas beigās sekoja divi izrāvieni. Šejas Pedijas divi punkti, Aijas Brumermanes pārķertā bumba aizsardzībā un Kates Krēsliņas precīzie brīvmetieni pēc “Fenerbahce” piezīmju normas sasniegšanas atjaunoja plus četri - 46:42. Izskaņā veiksmīgākas bija pretinieces - 46:46.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās ar vairākām nesekmīgām uzbrukumu apmaiņām. Kristīne Vītola, bloķējot metienu, neļāva pretiniecēm izrauties priekšā, nesekmīgi bija arī divi “Fenerbahce” brīvmetieni. Trīsdesmit trešās minūtes beigās Šeja Pedija atbruņoja Birselu Vardarli un guva vieglus punktus ātrajā izrāvienā - 48:46. Sotana izlīdzināja rezultātu, taču tas nenoturējās ilgi. Kate Krēsliņa divos uzbrukumos pēc kārtas izcēlās perimetrā, nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām panākot 54:48 mājinieču labā. Zandalasini divus punktus atguva, savukārt Vītola realizēja tālu divpunktnieku - 56:50.

“Fenerbahce” itāliešu metējas no jauna samazināja starpību līdz minimumam - 56:55. Viešņas priekšā netika, jo perimetrā izšāva Ieva Pulvere - 59:55. Nākamajā aizsardzībā TTT nosargāja savu grozu neskartu, savukārt Pedija atjaunoja plus seši - 61:55. Saspēles vadītājas tālmetiens palielināja atrāvienu līdz astoņiem punktiem, tomēr viešņām izdevās atbildēt perimetrā - 64:59. Vienu minūti un 19 sekundes pirms pamatlaika beigām Plama ar diviem brīvmetieniem satuvināja komandas līdz viena metiena tiesai - 64:61. Pretinieces izmantoja “double-team” pret Pediju un atguva bumbu, taču rīdzinieces 24 sekunžu laikā neatļāva izdarīt metienu.

Veremejenka ar taktisko piezīmi kavēja Vītolu, savukārt pēdējā ar metienu 18,6 sekundes pirms finālsvilpes panāca plus pieci - 66:61! Plama pēc minūtes pārtraukuma nokļuva līdz tālmetienam un bija precīza - 66:64. Viešņas sasniedza komandas piezīmju normu, Pedija realizēja abus brīvmetienus un komandas devās minūtes pārtraukumā - 68:64. Palika 11,2 sekundes, bumba “Fenerbahce”. Kelsijas Plamas pēdējais tālmetiens no kreisā stūra nebija precīzs. Uzvara!

TTT un Fenerbahce 68:64 (16:11, 18:13, 12:22, 22:18)

TTT: Pedija 23, Krēsliņa 15, Baško 10, Pulvere 7, Vītola 5, Brumermane 4, Slotere 4;

"Fenerbahce": Pluma 17, Hartlija 15, Veremejenka 10, Zandalasini 7, Vouga 6, Sotana 5, Kanitesa 2, Kora 2.