Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Sports

Furkads uzvar, latvieši pirmā simtnieka beigās

Martens Furkads © scanpix.ee

Ceturtdien Slovēnijas pilsētā Pokļukā Pasaules kausa izcīņas 1. posmā sacensībās 20 kilometru individuālajā distancē vīriem jeb biatlona klasikā uzvaru izcīnīja titulētais francūzis Martins Furkads, tuvāko sekotāju, lielākā pārsteiguma autoru, vācieti Johanesu Kēnu apsteidzot tikai par četrām sekundēm. No latviešiem labākais bija Daumants Lūsa, kurš izcīnīja 81. vietu.

Prognozēs pirms sacīkstēm bija divi izteikti favorīti - kopvērtējuma uzvarētājs Martēns Furkads (Francija) un olimpiskais čempions klasikā Juhanness Tinness Bē (Norvēģija), un pirmais arī cerības attaisnoja, taču viss sanāca daudz grūtāk, nekā gaidīts. Tinness Bē sāka labi un līdz otrajai šaušanai bija ātrākais, taču viena pieļautā kļūda atmeta norvēģi uz sesto pozīciju. Trešoreiz stājoties uz ugunslīnijas, Tinness Bē pieļāva vēl divas kļūdas un no cīņas par uzvaru tika izslēgts.

Lielu pārsteigumu sagādāja 27 gadus vecais vācietis Johaness Kēns, kurš nekad iepriekš nebija izcīnījis godalgu Pasaules kausa posmos, taču šoreiz tas izdevās. Solis trasē nebija ātrākais, taču Kēns šāva precīzi un visu laiku turējās turpat netālu no līderiem. Trešajā šaušanā Kēns sagaidīja kārtējās konkurentu kļūdas, kamēr pats turpināja šaut perfekti, paceļoties uz ceturto vietu. Uz to brīdi priekšā esošie Šemps un Birkelands pieļāva pa kļūdai ceturtajā šaušanā, kas ļāva Kēnam pārņemt vadību un finišēt pirmajam.

Ilgu laiku Kēns bija līderis, taču vēlāk startējušais Furkads tomēr savu darbu paveica sev ierastā kvalitātē. Šaujot nevainojami, francūzis pēc pēdējās šaušanas pārņēma vadību un, lai arī ceļā līdz finišam pārsvaru zaudēja, finišā bija par 4,2 sekundēm ātrāks nekā Kēns, izcīnot 61. uzvaru Pasaules kausā un 75. uzvaru kopumā karjerā. Kēns palika otrais, pirmo reizi tiekot uz goda pjedestāla, bet trešo vietu izcīnīja 35 gadus vecais austrietis Simons Eders.

No Latvijas sportistiem vislabāk sekmējās Daumantam Lūsam, kurš pieļāva divas kļūdas (pa vienai otrajā un ceturtajā šaušanā) un finišēja 81. pozīcijā. Aleksandrs Patrijuks otrajā šaušanā kļūdījās trīsreiz, ceturtajā vēl divas un finišā bija 97. vietā. Roberts Slotiņš pirmajā, otrajā un ceturtajā šaušanā pieļāva pa divām kļūdām, bet trešajā nesašāva pat trīs mērķus un finišēja priekšpēdējā 108. pozīcijā, apsteidzot tikai grieķi Apostolosu Angelisu, kurš pieļāva 11 kļūdas šaušanā.

V Sportists Valsts Laiks (K)
1. M.Furkads Francija 47:09.2 (0)
2. J.Kēns Vācija +4.2 (0)
3. S.Eders Austrija +19.7 (0)
4. J.Faks Slovākija +34.4 (1)
5. S.Šemps Vācija +38.6 (1)
6. S.Semenovs Ukraina +45.0 (0)
7. J.T.Bē Norvēģija +1:11.9 (3)
8. A.Žigonā Francija +1:13.5 ()
81. D.Lūsa Latvija +6:31.0 (2)
97. A.Patrijuks Latvija +8:42.9 (5)
108. R.Slotiņš Latvija +15:58.2 (9)

Startēja 109 sportisti.