\\Sports

Sevastova, Ostapenko un Gulbis apstiprināti "Australian Open" turnīram

 
©scanpix.ee

2019. gada tenisa sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Melburnā piedalīsies visi trīs Latvijas labākie spēlētāji, tika apstiprināts trešdien, kad "Australian Open" paziņoja pamatturnīra atlases rezultātus.

Anastasija Sevastova (#11) un Aļona Ostapenko (#22) nākamās sezonas pirmajam "Grand Slam" turnīram, kas notiks no 14. līdz 27. janvārim, kvalificējās jau 2018. gada sezonas pirmajā pusē, bet Ernests Gulbis (#96) spēlēšanu Melburnā garantēja 24. oktobrī, kad Bāzeles turnīrā pieveica Džeku Soku. Gulbis pēc šīs uzvaras pēc divu gadu pārtraukuma atgriezās ATP ranga Top 100, garantējot spēlēšanu nākamās sezonas pirmajā "major" turnīrā.

Starp citu, Soks, kuru Gulbis oktobrī uzveica divreiz sešu dienu laikā (Stokholmā un Bāzelē), sezonas beigās izkrita no ranga pirmā simtnieka (107. vieta) un šobrīd ir piektais rindā uz pamatturnīru. Tiesa, Sokam jau ir apsolīta ASV Tenisa asociācijas "wild card" gadījumā, ja viņš nespēs iekļūt pamatturnīrā. Tieši tādā pašā veidā Melburnā, visticamāk, startēs bijušais finālists Žo-Vilfrīds Tsonga (#258), kuram ir iespēja izmantot aizsargāto reitingu (#34), taču francūzis to šajā turnīrā nedarīs.

Melburnā vīriešu turnīrā ar aizsargāto reitingu spēlēs Endijs Marejs, Janko Tipsarevičs un Stīvs Darsī, bet dāmu sacensībās Timeja Bačinskī, Laura Zīgemunda un Betānija Mateka-Sendsa.

No abu rangu Top 100 "Australian Open" dalībnieku sarakstos nav atrodams tikai Agņeškas Radvaņskas vārds. Ranga 74. vietā esošā poliete 29 gadu vecumā pabeidza karjeru.

Austrālijas mediji ziņo, ka jau nākamajā mēnesī gaidāmajā lielajā turnīrā var tikt ieviests izšķirošā seta taibreiks. Tas tiek spēlēts jau "US Open" un no 2019. gada būs Vimbldonā. Kamēr Ņujorkā ir standarta variants ar taibreiku pie rezultāta 6:6, Vimbldonā taibreiks tiks spēlēts pie 12:12, bet Austrālijā plāno variantu ar 6:6, turklāt tikšot izmantots nevis tradicionālais taibreiks, bet gan supertaibreiks ar nepieciešamību sakrāt 10 punktus, iegūstot vismaz divu punktu pārsvaru.

Šobrīd ar spēlētājiem notiekot konsultācijas par to, vai jaunos noteikumus ieviest jau 2019. gadā vai atlikt uz 2020. gadu, bet janvārī supertaibreika variantu testēt kvalifikācijas un junioru sacensībās.

 

Abonē