\\Sports

Pātelainens pats atsakās turpināt darbu ar izlasi

 
©f64

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens neturpinās darbu ar Latvijas izlasi pēc līguma beigām (2018. gada 31. decembris), portālu Sportacentrs.com informēja pats somu speciālists.

51 gadu vecais Miksu Pātelainens par Latvijas izlases galveno treneri kļuva 2018. gada maijā un ar viņu tika noslēgts īstermiņa līgums līdz šī gada beigām, kā arī izvirzīts mērķis Nāciju līgas apakšgrupā izcīnīt pirmo vietu. Miksu debijā Latvijas izlase izcīnīja Baltijas kausu (1:0 pret Igauniju, 1:1 pret Lietuvu), bet Nāciju līgā Latvijas izlase četru komandu konkurencē ar Gruziju, Kazahstānu un Andoru, iekrājot bilanci 0-4-2, ieņēma trešo vietu. LFF solīja pieņemt lēmumu par Pātelainena nākotni šomēnes. LFF prezidents Kaspars Gorkšs medijiem šodien sacīja: "Pats tikšos ar treneri šovakar, lai runātu detalizētāk, kā viņš redz gatavošanos. Atkarībā no tā tiks pieņemts lēmums."

Tomēr šāds LFF lēmums nebūs nepieciešams, jo Pātelainens pats pieņēmis lēmumu neturpināt darbu ar Latvijas izlasi. Sarunā ar Sportacentrs.com somu speciālists atklāja, ka šādu lēmumu viņš pieņēmis vēl pirms šīs dienas tikšanās ar Gorkšu, un LFF prezidents kļuva par pirmo cilvēku, kuru Pātelainens iepazīstināja ar savu lēmumu. Komentējot savu lēmumu Sportacentrs.com, Miksu sacīja pavisam īsi: "Lai turpinātu darbu, man bija nepieciešams skaidrs ceļš un pilnīga skaidrība."

Latvijas futbola izlasei 2019. gada 21. martā jāsāk "Euro 2020" kvalifikācijas cikls un šobrīd ir skaidrs, ka līdz gada beigām LFF jāatrod jauns galvenais treneris. Gorkšs sarunā ar medijiem šodien sacīja, ka gadījumā, ja darbu neturpinās Miksu, jaunais treneris, visticamāk, tiks meklēts starp ārzemniekiem.