\\Sports

LFF nesteidzas pieņemt lēmumu par Pātelainenu

 
©f64

Otrdien notikušajā Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes sēdē uzklausīts somu speciālista Miksu Pātelainna redzējums par nacionālās izlases sniegumu UEFA Nāciju līgā un turpmāko darbību, bet lēmums par izlases treneri "Euro 2020" kvalifikācijas turnīrā tiks pieņemts nākamajā valdes sēdē.

"Miksu tika dota iespēja izteikties par to, kā viņš redz Nāciju līgas rezultātu, spēli un iespējamo sadarbību nākotnē. Šobrīd nolemts, ka līdz nākamajai valdes sēdei man uzticēts virzīt nacionālās izlases treneri "Euro 2020" kvalifikācijas turnīram. Vai tas būs Miksu vai kāds cits - tas paliek manā rīcībā. Pats tikšos ar treneri šovakar, lai runātu detalizētāk, kā viņš redz gatavošanos. Atkarībā no tā tiks pieņemts lēmums," sacīja LFF prezidents Kaspars Gorkšs, norādot, ka lēmums būs zināms 18. decembrī.

Pātelainens pie Latvijas izlases stūres stājās šī gada maijā, noslēdzot līgumu ar federāciju uz UEFA Nāciju līgas turnīru. Pirms tā Latvija aizvadīja Baltijas kausa izcīņu, kurā uzveica Igauniju (1:0) un spēlēja neizšķirti ar Lietuvu (1:1), izcīnot kausu, bet vēlāk pārbaudes spēlē zaudēja Azerbaidžānai (1:3). Nāciju līgā Pātelainena vadītā komanda pa divām reizēm spēlēja neizšķirti pret Andoru (0:0) un Kazahstānu (1:1), kā arī divreiz atzina grupas uzvarētājas Gruzijas pārākumu (0:1, 0:3).

Kopumā deviņās spēlēs pie Latvijas izlases stūres Pātelainens izcīnījis vienu panākumu, piecreiz spēlējis neizšķirti un piedzīvojis trīs zaudējumus. Latvijā šajos mačos guvusi piecus vārtus, bet ielaidusi - desmit.

Iepriekš 51 gadu vecais Pātelainens vadījis klubu komandas Skotijā, Somijā un Taizemē, bet no 2011. līdz 2015. gadam bija Somijas valstsvienības galvenais treneris. Somi šajā laikā aizvadīja 44 mačus, izcīnīja 17 uzvaras, 11 reižu spēlēja neizšķirti un piedzīvoja 16 zaudējumus.

Svētdien notikušajā "Euro 2020" kvalifikācijas turnīra izlozē Latvija nonāca G grupā, kur spēlēs pret Poliju, Austriju, Izraēlu, Slovēniju un Maķedoniju. Pirmā spēle paredzēta 21. martā Maķedonijā, bet trīs dienas vēlāk izbraukumā jātiekas ar Poliju. Pirmo mājas spēli Latvija šajā turnīrā aizvadīs 7. jūnijā, uzņemot Izraēlu.

Tāpat mediji tika informēti, ka joprojām nav pieņemts lēmums arī par nākamās sezonas 1. līgas turnīru. Rītdien paredzēta nākamā tikšanās, taču, visticamāk, lēmums kļūs zināms nākamajā valdes sēdē. Arī "Ventspils" un "Spartaka" lietā, UEFA aizturot naudas izmaksu abiem klubiem, pagaidām nekādu jaunumu neesot.

 

Abonē