Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Sports

Cauce trīs simtdaļas no pjedestāla

© scanpix.ee

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien Vistleras trasē izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa otrajā posmā, bet augsto, septīto, vietu guva Kendija Aparjode.

Abas Latvijas izlases sportistes aizvadīja jau lielisku pirmo braucienu, kurā Cauce bija ceturtā, bet Aparjode dalīja piekto vietu. Arī otro reizi sportistes trasi veica ļoti labi - divu braucienu summā Cauce sasniedza identisku rezultātu ar titulēto vācieti Tatjanu Hifneri, kura pēc pirmā brauciena bija vien septītā, bet Aparjode pavisam nedaudz atkāpās un summā guva septīto vietu.

Otrajā braucienā Cauce uzrādīja piekto, bet Aparjode sesto rezultātu.

Sacensībās dubultuzvaru guva Natālija Geizenbergere un Jūlija Taubica, kuras šķīra 0.291 sekunde. Tikmēr trešo vietu izcīnīja amerikāniete Emilija Svīnija, bet Cauce un Hifnere uzvarētājai zaudēja 0,449 sekundes. Tikmēr Aparjode atpalika pussekundi.

Trešā Latvijas sportiste Ulla Zirne pirmajā braucienā pieļāva nelielu kļūdu un pēc tā bija 17. vietā. Otrajā braucienā viņai bija divdesmitais rezultāts, bet summā tika saglabāta šī pati 17. vieta.

Pēc diviem posmiem kopvērtējumā Aparjode ir astotajā, bet Cauce devītajā pozīcijā.

Pagājušajā sezonā Caucei labākais rezultāts bija Siguldas trasē izcīnītā astotā vieta, bet sešiniekā iepriekšējo reizi viņa bija 2016./17. gada sezonas pēdējā etapā, esot piektajai Altenbergas trasē. Tikmēr Aparjode šajā pavasarī bija trešā Siguldas Sprinta kausā un piektā pamatsacensībās.

Posms noslēgsies šovakar plkst. 23:00 pēc Latvijas laika ar komandu stafeti.

Posma ievadā piektdien divnieku sacensībās sestie bija Andris un Juris Šics, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs samierinājās ar 11. vietu starp 15 ekipāžām. Tikmēr vīriem neviens latvietis atkal netika piecpadsmitniekā, labākajam esot 17. vietu guvušajam Kristeram Aparjodam.

Pasaules kausa posma Vistlerā pirmais brauciens dāmām

Vieta Sportiste Valsts Rezultāts
1. N.Geizenbergere Vācija 1:16.904
2. J.Taubica Vācija +0.291
3. E.Svīnija ASV +0.417
4. E.Cauce Latvija +0.449
T.Hifnere Vācija +0.449
6. T.Ivanova Krievija +0.489
7. K.Aparjode Latvija +0.501
17. U.Zirne Latvija +0.918