\\Sports
"Dinamo" negūst vārtus un pagarina zaudējumu sēriju
 
©f64

Trešo zaudējumu pēc kārtas Krievijas čempionātā piedzīvojuši Rīgas "Dinamo" hokejisti, šoreiz viesos nespējot gūt vārtus pret Čeļabinskas "Traktor" un piekāpjoties ar 0:1.

Ar Austrumu konferences šobrīd desmito spēcīgāko komandu “Dinamo” šajā sezonā tikās pirmo reizi, taču ilgu laiku izlūkošanai ne viena, ne otra vienība neveltīja. Rīdzinieki jau pirmajā minūtē divas reizes apdraudēja sāncenšu vārtus, turpināji aktīvi uzbrukt arī turpinājumā un jau ceturtajā minūtē tika pie vairākuma. Tas gan ilga tikai minūti, taču ne vārtu guvuma (atmiņā palika vien rikošets pēc Linusa Videla metiena), bet noteikumu pārkāpuma dēļ - cīnoties par ripu pārcentās Kevins Klārks. “Traktor” savu vairākuma minūti aizvadīja bāli, bet pāris minūtes pēc tā sarūpēja darbu Timuram Biļalovam, kurš ar saviem pienākumiem tika galā teicami.

Trešadaļas vidū mājinieki vēl pāris reizes bīstami apdraudēja “Dinamo” vārtus, bet viesi atbildēja ar bīstamu uzbrukumu, kam vajadzēja noslēgties ar vārtu guvumu, taču Klārks, metot no neērtās puses, raidīja ripu garām tukšam vārtu stūrim. Viesi turpināja aktīvi spēlēt sāncenšu aizsardzības zonā, regulāri atgūstot ripu un tā ilgstoši uzbrūkot. Bija arī momenti, taču pārvērst vārtu guvumos tos neizdevās. Pēdējā minūtē arī “Traktor” pēc ilgāka pārtraukuma noorganizēja uzbrukumu, kas beidzās ar metienu pa vārtiem, bet precīzs nebija arī tas - 0:0.

“Dinamo” spēlētāji pirmajā periodā pa vārtiem bija izpildījuši desmit metienus, bet mājiniekiem tika ļauts izdarīts vien četrus metienus, un aktīvi tika uzsākta arī otrā trešdaļa. Jau tā otrajā minūtē Videls pēc individuāla reida nogādāja ripu Miķelim Rēdliham, kura metiens no tuvas distances tomēr bija neprecīzs. Mājinieki gan tūlīt pat atbildēja ar savu bīstamu metienu, bet vēl pēc brīža randiņš ar Biļalovu tika sarūpēts Alesandram Ribakovam, bet rīdzinieku vārtsargs glāba abos gadījumos. Mača 24. minūtē “Dinamo” tika pie otrā vairākuma, kad Makmilanam mēģinājumā apspēlēt mājinieku vārtsargu Vasīliju Demčenko ar neatļautu paņēmienu patraucēja eksrīdzinieks Pols Šehura.

Viesiem vajadzēja minūti, lai nostātos uzbrukuma zonā, atlikušajā laikā divas reizes tika apdraudēti sāncenšu vārti, bīstami metot Videlam un Dārziņam, taču uz tablo joprojām saglabājās divas nulles. Trešdaļas vidū Ališausks un Šolohovs uzrīkoja grūstīšanos pie rīdzinieku vārtiem, par ko abi devās atpūsties, bet, spēlējot četratā pret četriem, komandas sarīkoja pa momentam. Vispirms ar plecu ripu atvairīja Biļalovs, bet “Dinamo” atbildēja ar trīs spēlētāju sadarbību, kas beidzās ar Videla metienu, pēc kura ripa slīdēja paralēli vārtiem vien dažus desmitus centimetru no līnijas, to nešķērsojot.

Trešadaļas beigu daļā viesi nonāca mazākumā - par klupināšanu tika noraidīts Rihards Marenis -, Biļalovam un aizsardzībai bija ko darīt, tomēr vārti arī šoreiz tika nosargāti neieņemti. Mājinieki otro periodu aizvadīja agresīvāk, un spēle noteikti bija izlīdzinājusies, tomēr pirmajās 40 spēles minūtēs komandām atklāt rezultātu tā arī neizdevās. Trešā perioda ievadā tieši “Traktor” savērpa kārtīgu karuseli Biļajeva vārtu tuvumā, arī izpildot bīstamus metienus, bet atklāt rezultātu nespēja.

Toties mača 45. minūtē to izdevās izdarīt “Dinamo” - Dārziņš kritienā nogādāja ripu Videlam, kurš no laukuma stūra atspēlēja to Zīlem, sekoja spēcīgs metiens, bet vārtsarga atvairīto ripu vārtos raidīja Rēdlihs. Mājinieki gan tūlīt pieprasīja momentu pārskatīt, jo uzskatīja, ka dinamiešiem netika fiksēts zonas pārkāpums. Un viņiem izrādījās taisnība - vārtu guvums netika ieskaitīts, uz tablo joprojām nulles. Minūti vēlāk noraidījumu nopelnīja Metjū Majone, bet šīs divas minūtes aizritēja jautrā joņošanā no vieniem vārtiem uz otriem un bīstamu momentu faktiski nebija.

52. minūtē tiesneši devās skatīties video jau pēc Ģirta Ankipāna pieprasījuma - pēc šāviena no zonas vidus sekoja rikošets un ripa lidoja Biļalova sargātājos vārtos... Tiesneši video vērošanai veltīja vairākas minūtes, bet pārkāpumu no laukuma saimnieku puses nesaskatīja, un nepilnas desmit minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts kļuva 1:0 “Traktor” labā. "Dinamo" aktīvi devās uz priekšu, bet mājinieki meklēja iespējas pretuzbrukumiem, vienā no tiem bīstami apdraudot Biļalova vārtus.

Jau divas minūtes līdz pamatlaika beigām rīdzinieki sāka spēlēt tukšiem vārtiem, šādā vairākumā izpildīja arī vairākus metienus, taču glābt maču neizdevās.

Čeļabinskas "Traktor" - Rīgas ''Dinamo'' 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 51:05 Šarovs 1:0
Soda minūtes: 8:10
Vārtsargi: Demčenko - Biļalovs