Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

Pasaules kausa 1. posmā sešiniekā divas mūsējo ekipāžas

Kristens Putins (no kreisās) un Imants Marcinkēvičs © f64

Īglsas trasē Austrijā noslēgušās pirmās sacensības Pasaules kausa jaunajā sezonā kamaniņu sportā. Dāmām visu goda pjedestālu aizņēma vācietes Natālija Gaizenberge, Jūlija Taubica un Tatjana Hifnere. Vēlāk divniekos uzvarēja austrieši Tomass Štoi un Lorencs Kollers.

Pirmajā posmā divnieku ekipāžām labākajā sešiniekā tika divas no trim Latvijas ekipāžām. Kristens Putins un Imants Marcinkevičs, kuri iepriekšējā Pasaules kausa sezonā ieņēma 20. vietu, pirmajā braucienā uzrādīja ceturto ātrāko laiku un no labāko trijnieka atpalika par nepilnu desmitdaļu. Otrajā braucienā viņiem vien astotais laiks, taču tāpat sekmējās gandrīz visiem augšgala pāriem, tādēļ Latvijas duets savu vietu saglabāja par nieka divām tūkstošdaļām apsteidzot itāliešus Rīderu un Rastneru.

Toties Andris un Juris Šici pēc slikta pirmā brauciena otrajā uzrādīja otro laiku un no 13. vietas pacēlās uz sesto. Cita Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš braucienos ieņēma 14. un 18. vietu un summā ieguva 16. pozīciju. Iepriekšējās sezonas uzvarētāji Egerts un Benekens šoreiz samierinājās ar otro vietu, priekšā palaižot austriešus Štoi un Kolleru, kuri bija ātrākie abos braucienos.

Startēja 22 un finišēja 21 ekipāža

No trim Latvijas sportistēm ātrākā bija Kendija Aparjode, kura pirmajā braucienā trasi veica 40,019 sekundēs un ieņēma devīto vietu, par 0,063 sekundēm atpaliekot no labāko četrinieka. Otrajā braucienā viņai desmitais laiks, kas ļāva apsteigt trīs sāncenses, tomēr arī priekšā tika palaistas trīs - ieskaitot olimpisko vicečempioni Dajanu Aitbergeri no Vācijas, kura otrajā braucienā ar ātrāko laiku no 20. vietas uzlidoja uz astoto. Viņa Aparjodi summā apsteidza par 0,043 sekundēm.

Tikmēr otrajā braucienā no 11. uz 15. vietu noslīdēja Elīza Cauce, kurai otrajā braucienā 15. ātrākais laiks. Savukārt Ullai Zirnei braucienos 18. un 19. laiks, kas summā deva 18. vietu. Neskatoties uz Aitbergeres pirmo braucienu, pirmajā posmā tāpat dominēja Vācija. Ar diviem otrajiem laikiem uzvarai pietika Gaizenbergerei, kura iepriekšējā sezonā triumfēja gan Pasaules kausā, gan olimpiskajās spēlēs. Viņa par 0,036 sekundēm apsteidza Taubicu, kura otrajā braucienā tika vien pie trešā laika un zaudēja līderes godu, bet trešo vietu nosargāja Hifnere.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Aparjode kopvērtējumā ierindojās 18. vietā, Cauce bija 13. pozīcijā, bet Zirne - 14.