VEF sagādā līderiem pirmo zaudējumu

Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā sezonas pirmo zaudējumu piedzīvoja Igaunijas čempionvienība Tallinas "Kalev/Cramo", kas ar rezultātu 82:91 piekāpās Latvijas vicečempionei "VEF Rīgai". Rīdzinieki šajā spēlē trāpija 16 tālmetienus, no trejaču distances uzbrūkot ar 59% precizitāti.

Starta sastāvi
Kalev/Cramo: Mirkovičs, Luiss, Jonesārs, Kangurs, Linčs
VEF Rīga: Durems, Ausējs, Ate, Gražulis, Zeks

Spēles pirmajā uzbrukumā pieredzējušais igauņu spēka uzbrucējs Kristjans Kangurs raidīja grozā trīs punktu metienu, izvirzot vadībā mājinieku komandu. "Kalev/Cramo" saglabāja pārsvaru līdz pirmās ceturtdaļas vidum, kad uz pāris minūtēm Igaunijas čempionvienības uzbrukums iesprūda. Jāņa Gailīša trenētā komanda guva desmit punktus pēc kārtas, sasniedzot rezultātu 15:9. Sausumu mājinieku komandas uzbrukumā pārtrauca Kangurs, gūstot punktus divos uzbrukumos pēc kārtas. Pirmajā ceturksnī ar precīziem metieniem izcēlās VEF jauniegūtie leģionāri Beidens Džeksens un Endrū Endrjūzs, ļaujot rīdziniekiem pēc desmit nospēlētām minūtēm būt priekšā ar 22:15.

Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē Tanels Soks guva divus punktus caurgājienā, bet Kristjans Kitsings raidīja grozā trejaci, kas Igaunijas čempionvienībai ļāva samazināt rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Ceturkšņa vidū Stīvs Zeks trieca bumbu grozā no augšas, bet Andris Misters iešāva grozā trejaci, tādējādi panākot VEF komandai desmit punktu vadību - 33:23. Ceturtdaļas turpinājumā desmit punktu izrāviens padevās "Kalev/Cramo" basketbolistiem un Janari Jonesārs ar četru punktu gājienu izvirzīja vadībā mājiniekus. Rīdzinieku atbilde sekoja ar Džabrila Durema traku trīs punktu metienu. Vēl puslaika pēdējās sekundēs komandas apmainījās ar precīziem trejačiem, vienojoties par iešanu pārtraukumā ar neizšķirtu uz rezultāta tablo - 42:42.

Otro puslaiku ar precīzu trejaci uzsāka Artis Ate, bet rezultatīvi rīdzinieku uzbrukumus turpināja Mareks Mejeris. VEF pārsvars trešā perioda vidū bija septiņi punkti, ko rīdzinieki sasniedza pēc Mistera trejača. "Kalev/Cramo" leģionāri neatlaidīgi cīnījās, lai nelaistu pretiniekus vēl lielākā atrāvienā. Taču perioda izskaņā trejaci realizēja Artūrs Ausējs, bet līdz ar ceturtdaļas beigu signālu precīzu metienu grozā raidīja Zeks. Līdz ar to pirms pēdējām desmit minūtēm "VEF Rīga" bija priekšā ar rezultātu 70:60.

Noslēdzošajā ceturksnī Igaunijas čempionvienība centās atjaunot cīņu par uzvaru, taču perioda pirmajā pusē tā arī tuvāk par septiņu punktu deficītu Tallinas komandai nonākt neizdevās. Ceturtdaļas vidū precīzu tālmetienu izpildīja Mejeris, tādējādi sasniedzot savai komandai labvēlīgo 79:67. Cerību stariņš "Kalev/Cramo" uzspīdēja pēc Kavouna Luisa trejača, kas divas ar pusi minūtes līdz beigām sadeldēja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem. Pēc trenera Gailīša pieprasītā minūtes pārtraukuma Ate bija precīzs no tālās distances, panākot rīdziniekiem +9. "Kalev/Cramo" ķērās pie pēdējā salmiņa un veica presingu pa visu laukumu. Šāds taktiskais risinājums pārsteidza VEF basketbolistus, kuri pieļāva vairākas kļūdas, ļaujot Igaunijas čempionvienībai minūti līdz mača beigām samazināt starpību līdz četriem punktiem (86:82). Noslēdzošajā minūtē tomēr "VEF Rīga" spēja nosargāt pārsvaru un Zeks no Tallinas atvadījās ar bumbas triecienu grozā no augšas. Spēles beigu rezultāts bija 91:7/82, kas ļāva rīdziniekiem pārtraukt Igaunijas čempionu deviņu uzvaru sēriju Latvijas - Igaunijas līgā.

Kopumā "VEF Rīga" basketbolisti trāpīja 16 no saviem 27 izdarītajiem trīs punktu metieniem. Rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Džabrils Durems, bet Marekam Mejerim 14 gūti punkti. Igaunijas komandā Kavouns Luiss sakrāja 25 punktus.

"Kalev/Cramo" - "VEF Rīga" 82:91 (15:22, 27:20, 18:28, 22:21)