U19 futbola izlase tuvu nākamajai kārtai

© lff

Pateicoties Dmitrija Zeļenkova precīzajam sitienam 81. minūtē, Latvijas U19 futbola izlase piektdien Kipras pilsētā Pafosā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē ar rezultātu 2:1, pabeidzot maču deviņu spēlētāju sastāvā, apspēlēja Melnkalnes vienaudžus, izcīnot pirmo panākumu grupā.

Jau ziņojām, ka turnīra pirmajā spēlē, pateicoties Raivja Ķirša vārtiem, Latvija spēlēja neizšķirti pret Krieviju (1:1), bet šodien mūsu komanda aizvadīja savu otro spēli turnīrā, tiekoties ar Melnkalni. Spēles rezultāts tika atklāts jau mača sākumā - desmitajā minūtē Kristers Lūsiņš izvirzīja vadībā Latviju.

Neilgi pēc otrā puslaika sākšanās Deivids Titovs soda laukumā pārkāpa noteikumus, par ko saņēma noraidījumu, atstājot Latviju mazākumā. Turklāt melnkalnieši realizēja 11 metru soda sitienu un rezultātu izlīdzināja (1:1). Neraugoties uz spēlēšanu skaitliskajā mazākumā, Latvijai bija izcila iespēja atgūt vadību jau 76. minūtē, kad uz Melnkalnes vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Kristers Tobers gan savu iespēju neizmantoja, un rezultāts uz to brīdi palika nemainīgs.

Drīz vien tomēr Latvija savu panāca, un piecas minūtes pēc nerealizētās pendeles Dmitrijs Zeļenkovs ar skaistu tālšāvienu svaru kausus atkal nosvēra par labu Latvijai. Pāris minūtes vēlāk otro dzelteno kartīti saņēma Emīls Birka, atstājot Latviju deviņu spēlētāju sastāvā. Tomēr atlikušajās minūtēs melnkalnieši nespēja atbildēt, un Latvija izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1.

Tā kā otrā grupas spēlē šodien Krievija ar 2:0 pārspēja mājinieci Kipru, Latvija turnīra tabulā pirms pēdējās kārtas ieņem otro vietu aiz Krievijas. Lai kvalificētos elites kārtai, jāiekļūst labāko divniekā grupā. Pēdējā kārtā latviešiem pretī stāsies Kipra, spēle norisināsies pirmdien.

Melnkalne - Latvija 1:2 (0:1)
Vārti: Grubačs 57' (11m) - Lūsiņš 10', Zeļenkovs 81'
Brīdinājumi: Pešukičs 32', Perišičs 33', Vukčevočs 80' - Birka 20', Jaunarājs-Janvāris 30', Lūsiņš 37', Ļotčikovs 86', Varslavāns 89'
Noraidījumi: Titovs 56', Birka 83'
Latvija: Soloha, Jaunarājs-Janvāris, Tobers, Veips, Titovs, Birka, Toņiševs, Zeļenkovs (Samoilovs 90'+2'), Korotkovs, Makreckis (Ziemelis 52', Ļotčikovs 84'), Lūsiņš (Varslavāns 46').
Galvenais tiesnesis: Katalins Gamans (Rumānija)