VEF turpina zaudēt un nostiprinās pēdējā vietā

Krievijas atklātā čempionāta sezonā sesto zaudējumu septiņās spēlēs piedzīvoja "VEF Rīga" basketbolisti, kuri ar rezultātu 51:75 piedzīvoja sakāvi pret šosezon turnīrā tikai uzvaras guvušo "Khimki". Rīdzinieki pēc šī zaudējuma atkal noslīdējuši uz turnīra tabulas pašu apakšu.

Starta piecinieki
Khimki: Šveds, Bosts, Dženkins, Gils, Tomass
VEF: Kounsils, Misters, Ate, Gražulis, Zeks

Pirmajā rīdzinieku uzbrukumā ar rezultatīvu tālmetienu izcēlās Andrejs Gražulis. Ceturtdaļas laikā rezultāts saglabājās līdzīgs, komandām apmainoties ar minimālu rezultāta pārsvaru. Pirms spēles oktobra mēneša VTB līgas vērtīgākā spēlētāja balvu saņēmušai Aleksejs Šveds absolūti neieinteresēti darbojās aizsardzības zonā, ļaujot VEF izmantot krievu basketbolista slinkošanu. Pateicoties Entonija Gila gūtajiem punktiem "Khimki" pēc nospēlētām desmit minūtēm bija priekšā ar 17:15. Spēles otro nogriezni Krievijas komanda iesāka ar diviem precīziem metieniem, sākot atrāvienu. Maskavas apgabala komanda droši kontrolēja notikumus laukumā un Šveds pielika punktu puslaikam ar precīzu tālmetienu, kas mājinieku komandai deva labvēlīgo 40:27.

Spēles otrajā pusē VEF nespēja atgriezties cīņā par uzvaru. Čarls Dženkinss un Dī Bosts pielika roku ar precīziem metieniem, lai Jāņa Gailīša trenētā komanda nonāktu vēl lielākos iedzinējos. Arī trešajā periodā pēdējos punktus guva "Khimki" līderis Šveds, pirms pēdējām desmit minūtēm sasniedzot rezultātu 62:38. Mača pēdējā ceturtdaļā abu komandu spēlētāji bija atslābinājušies un īsta cīņa laukumā vairs nenotika. Piecdesmit gūto punktu robežu rīdziniekiem izdevās pārsniegt vien divas minūtes pirms mača beigām, kad ar trīs punktu metienu to paveica Kristaps Janičenoks. Spēle noslēdzās ar "Khimki" uzvaru - 75:51. Tādējādi mājinieki tika pie septītās uzvaras tikpat aizvad'ītās spēlēs, kamēr rīdziniekiem šis bija jau sestais zaudējums, kas liek atgriezties turnīra tabulas pēdējā pozīcijā.

Uzvarētāju rindās Aleksejs Šveds bija rezultatīvākais ar 16 punktiem, bet 13 punktus sakrāja Džordans Mikijs. Rīdzinieku rindās divciparu skaitli izdevās sasniegt tikai Anderjam Gražulim ar 11 punktiem.

"Khimki" - "VEF Rīga" 75:51 (17:15, 23:12. 22:11, 13:13)
Khimki: Šveds 16, Mikijs 13, Gils 12, Bosts 9, Zubkovs 8, Dženkinss 6, Markovičs 5, Zaicevs 4, Jakušins 2, Tomass, Moņa.
VEF: Gražulis 11, Janičenoks 9, Durhams 8, Kounsils 6, Ausējs 5, Čavars 5, Zeks 3, Ate 2, Misters 2, Stumbris.