Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

VEF Krievijas čempionātā kārtējais zaudējums

Krievijas čempionātā kārtējo zaudējumu piedzīvoja Rīgas VEF, kas otrajā un trešajā ceturtdaļā kopā guva vien 22 punktus, bet ielaida 52 un visā spēlē ar 74:89 atzina Kazaņas UNICS pārākumu. Uzvarētājiem 25 punktus guva Eriks Makolums, bet rīdziniekiem pa 16 iemeta Kristaps Janičenoks un Vinsents Konsils.

Rīgas VEF pēc uzvaras pār Tallinas "Kalev" (82:74) nemainīja pirmo piecinieku un ļoti labi sāka spēli, ceturtajā minūtē pēc Vinsenta Konsila tālmetiena iegūstot piecu punktu pārsvaru (9:4) un esot vadībā gandrīz visu pirmo ceturtdaļu (18:16). Arī otrā ceturkšņa sākumā VEF spēja demonstrēt labu pretspēli, kā ātrās pārejās, tā arī spēlē ar muguru pret grozu atrodot atbildi uz mājinieku pāris izrāviena mēģinājumiem, tomēr ceturtdaļas otrajā pusē rīdzinieku uzbrukums iestrēga uz vairāk nekā četrām minūtēm.

Kazaņas UNICS pirmoreiz vairāk nekā viena metiena attālumā izvirzījās vien 17. minūtē, un rīdziniekiem nelīdzēja arī minūtes pārtraukums pēc Erika Makoluma otrā tālmetiena pēc kārtas (27:36). Pēc spēles atsākšanās mājinieki guva vēl astoņus punktus un aptuveni četru minūšu periodā Latvijas vicečempionus sakāva ar 17:0 (44:27), puslaiku pārtraukumā dodoties ar komfortablu 17 punktu starpību (46:29).

Arī puslaiku pārtraukums ainu laukumā nemainīja. UNICS turpināja palielināt pārsvaru, ceturtās ceturtdaļas ievadā tam pārsniedzot jau 30 punktus (72:40). Tad rīdziniekiem beidzot izdevās apturēt brīvo kritienu un ar 13 punktiem pēc kārtas deficītu padarīt nedaudz pieklājīgāku (55:74), beigās zaudējot ar 15 punktiem (74:89).

Kazaņas UNICS - Rīgas VEF 89:74 (16:18, 30:11, 22:11, 21:34)
UNICS: Makolums 25, Smits 13, Lokets 10 (7rp, 6ab), Koļesņikovs 10, Ponkrašovs 8, Kaimakolu 6, Kļimenko 4, Morgans 4, Koščejevs 4, Bille 3, Sergejevs 2, Henrijs 0
VEF: Janičenoks 16 (3p. 3/6), Konsils 16 (6rp), Gražulis 13 (8ab), Misters 9, Zeks 8 (11ab), Ausējs 5 (3p. 1/6), Stumbris 3, Ate 2, Čavars 2