"Riga FC" kļūst par Latvijas čempioni!

© f64

Latvijas futbola Virslīgas 27. spēļu kārtā valsts čempiontitulu nodrošināja "Riga FC" futbolisti, ar rezultātu 2:0 viesos uzveicot "Valmiera Glass/ViA" un tādējādi kļūstot neaizsniedzami tuvākajiem sekotājiem. Galvaspilsētas komandai līdz čempiontitulam izdevās aizsniegties vienības trešajā sezonā starp valsts vadošajiem klubiem.

Spēlē Vidzemes Olimpiskajā centrā "Riga FC" bija gatava pacelt Latvijas čempionu kausu bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem. Spēli no tribīnēm noraudzījās rīdzinieku vadošie flanga uzbrucēji Deniss Rakels un Ivans Lukjanovs. Savukārt komandas kapteinis Vladimirs Bojenko atradās uz rezervistu soliņa.

Līdz pirmajai bīstamajai izdevībai topošajiem Latvijas čempioniem pagāja septiņas minūtes. Nespējot ielauzties valmieriešu soda laukumā, Stefans Paničs izmēģināja veiksmi no distances, taču bumba lidoja nedaudz pāri Marka Bogdanova sargātajiem vārtiem. Vēl viena izdevība atklāt rezultātu radās Armandam Pētersonam pēc desmit nospēlētām minūtēm, taču augstu lēkājošo bumbu rīdziniekam apstrādāt neizdevās un sitiens vārtu rāmī nesekoja. Pirmā puslaika vidū, cīņā soda laukumā, Gatis Kalniņš no kājām nogāza pretspēlētāju un Atis Ķēniņš uz mājinieku vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu. Pendeli izpildīja Darko Lemajičs. Kamēr valmieriešu vārtsargs leca uz labo vārtu malu, serbu milzis raidīja bumbu kreisajā stūrī un guva savus 12. vārtus virslīgā, izvirzot Viktora Skripņika trenēto komandu vadībā ar 1:0.

Pirmo reizi Robertam Ozolam spēlē vajadzēja iesaistīties pēc aizvadītas pusstundas, kad Kalniņš pēc soda sitiena centās pārspēt "Riga FC" vārtu vīru. Taču fenomenālu sezonu aizvadošais Ozols spēja noreaģēt un bumbu atvairīt. Vēl viena izdevība brīdi vēlāk radās Rikardo Grejam, bet zviedru uzbrucēja sitiens lidoja garām vārtiem. Neilgi pirms puslaika beigām valmierieši izspēlēja soda sitienu. Bumba tika bloķēta un vienatnē aizsardzībā palikušais Kalniņš centās pie sevis nonākušo bumbu nogādāt pretinieku soda laukumā, kur bija gandrīz visi "Valmiera Glass/ViA" spēlētāji. Ivans Jeņins pārtvēra bumbu un devās uz mājinieku vārtiem. Madis Miķelsons kā pēdējais aizsargs centās glābt komandu, bet Jeņins piespēlēja Felipem Brisolam, kurš raidīja bumbu vārtos zem Bogdanova paduses. Tādējādi brazīļu futbolists panāca rezultātu 2:0, ļaujot rīdziniekiem jau puslaika pārtraukumā sākt gatavoties čempionu svinībām.

Otrā puslaika ievadā rīdziniekiem padevās bīstams uzbrukums, kura noslēgumā spēcīgu sitienu izdarija Boriss Bogdaškins, bet mērķi šis raidījums nesasniedza, taču neilgu brīdi vēlāk Bogdanovam savu komandu bija jāglābj pēc Pētersona sitiena. Otrā puslaika gaitā rīdzinieku uzbrukuma intensitāte apsīka, bet valmieriešiem līdz pretinieku vārtiem īsti nonākt neizdevās, spēlei galvenokārt norisinoties laukuma viduszonā. Ilgu laiku nevienam no komandu vārtsargiem spēlē iesaistīties nenācās. Spēles 82. minūtē Ozolam vajadzēja ķert bumbu otrajā stāvā, pēc valmieriešu centiena centrēt bumbu jauno Latvijas čempionu soda laukumā. Piecas minūtes līdz mača beigām Alvis Jaunzems piecu pretspēlētāju ielenkumā izrāvās līdz vārtiem, bet sitienu staicelietim nācās izpildīt izklupienā un Ozols bumbu atvairīja, bet Egīla Nazarova atkārtotais sitiens iesprūda starp "Riga FC" aizsargiem. Spēles pēdējās minūtēs un trīs minūšu kompensācijas laikā rezultāts vairs nemainījās un rīdzinieki tika pie panākuma ar 2:0.

"Riga FC" savā trešajā Virslīgas gadā triumfēja abos nozīmīgākajos Latvijas klubu futbola turnīros. Pirms pusotras nedēļas izcīnītajam Latvijas kausam Viktora Skripņika vadītā komanda šodien pievienoja arī Virslīgas čempionu titulu.

"Valmiera Glass/ViA" - "Riga FC" 0:2 (0:2)
Vārti: Lemajičs 24' (11m), Brisola 43'
Brīdinājumi: Kalniņš, Veinbergs - Černomordijs
Valmiera: Bogdanovs, Taulavičus, Kalniņš, Sietinsons, Miķelsons (Cipe 63'), Veinbergs, V.Jaunzems, Bērziņš (Stīpnieks 46'), A.Jaunzems, Brovns, Grejs (Nazarovs 74').
Riga FC: Ozols, Gabovs, Černomordijs, Struglis, Deivīss, Paničs, Jeņins, Bogdaškins (Kurakins 82'), Pētersons (Kārkliņš 60'), Brisola (Saričs 71'), Lemajičs.
Tiesnesis: Artis Ķēniņš