Zināms "WTA Elite Trophy" turnīra sastāvs

Nedēļu pirms "WTA Elite Trophy" sākuma kļuva zināms sezonas otrā finālturnīra sastāvs. Ķīnas pilsētā Džuhajā no 30. oktobra līdz 4. novembrim notiekošajā turnīrā ar 2,3 miljonu dolāru prēmiju fondu sacentīsies 12 spēlētājas, kuru pulkā ir arī Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova.

"WTA Elite Trophy" notiks ceturto reizi. Šī turnīra kvalifikācijas normatīvs ir 9.-19. vieta "Race to Singapore" ieskaitē, vienu vietu iegūst "wild card" saņēmusi turnīra rīkotājas Ķīnas tenisiste. Pirmajos trīs turnīros uzvarēja Venusa Viljamsa, Karolīna Pliškova un Jūlija Gērgesa.

Kā ierasts, dažas tenisistes nolemj nepiedalīties šajā turnīrā. Šogad Džuhajā nespēlēs Serēna Viljamsa, kurai sezonas pēdējais turnīrs bija "US Open", un Aļona Ostapenko, kurai gada izskaņā bija ļoti slikta forma un kreisās plaukstas locītavas savainojums.

Ostapenko sezonas reitingā bija 21. vietā, taču lielas vēlēšanās gadījumā varētu spēlēt, jo divas vietas finālturnīros atbrīvoja Simona Halepa, kura muguras savainojuma dēļ nespēlē Singapūrā, un Viljamsa, kurai nav vēlēšanās braukt uz Džuhaju.

Ostapenko nespēlēšanas dēļ kā pēdējā ar reitingu "WTA Elite Trophy" iekļuva labākā ķīniete Cjana Vana. Viņai sākotnēji bija piešķirta "wild card". Tā vēlāk atdota citai šīs valsts pārstāvei Šuajai Džanai.

Tikmēr Sevastova Džuhajā spēlēs, tur viesojoties otro gadu pēc kārtas. Viņa pērn debijas turnīrā grupā uzvarēja Slounu Stīvensu (7:5, 6:3) un Barboru Stricovu (6:3, 6:4), bet pusfinālā zaudēja nākamajai čempionei Gērgesai (3:6, 3:6).

"WTA Elite Trophy" turnīrā 12 spēlētājas sadalītas četrās grupās ar trim tenisistēm. Grupu uzvarētājas sacenšas pusfinālos. Turnīrs notiek uz ātra "hard" seguma telpu apstākļos.