"Kurbads" grauj arī spāņus

© hk kurbads

Kontinentālā kausa izcīņā otro uzvaru izcīnījis Latvijas spēcīgākais klubs "Kurbads", kas savā laukumā ar 8:1 sasita Spānijas čempioni "Txuri Urdin". Panākumu ar diviem vārtiem kaldināja gan Mārtiņš Cipulis, gan Edgars Homjakovs. Izšķirošais duelis rītvakar pret Juliusa Šuplera trenēto "Donbass".

Lai gūtu pirmos vārtus, "Kurbadam" bija nepieciešamas tikai trīs ar pusi minūtes, izceļoties pieredzējušajam centra uzbrucējam Jānim Spruktam. Laukuma saimnieki turpināja kontrolēt notikumus laukumā, un likumsakarīgi izdevās dubultot pārsvaru, ar rezultatīvu metienu izceļoties aizsargam Mārtiņam Gipteram. Abos vārtos ar piespēlēm piedalījās Mārtiņš Porejs.

Otrā trešdaļa sākās vētraini - vispirms Mārtiņš Cipulis realizēja vairākumu un palielināja "Kurbada" pārsvaru, bet tikai 18 sekundes vēlāk uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru izmantoja čehs Petrs Mahāčeks. Viņš dzimtenē kļuvis par U20 čempionu, bet ārzemēs augstākais punkts bijusi Francijas otrā līga.

Pirmajās divās ar pusi minūtēs tika gūti trīs vārti, jo Cipuļa piemēram sekoja Latvijas čempionāta rezultatīvākais hokejists Edgars Homjakovs, arī realizējot vairākumu. Vakar izcīnītajā uzvarā pret Islandes čempioniem viņš guva četrus vārtus, bet šovakar divi vārti.

Turpinājumā vēlreiz izcēlās Cipulis un Homjakovs, beigās iemeta arī zemākajās maiņās spēlējošie - Artūrs Logunovs un Juris Štāls -, un "Kurbads" varēja svinēt pārliecinošu uzvaru ar 8:1.

Dienas pirmajā mačā "Donbass" ar 6:3 pieveica "Skautafelag", arī izcīnot otro uzvaru turnīrā, un grupas uzvarētāja tiks noskaidrota rīt pulksten 18:00, kad nūjas krustos Latvijas un Ukrainas spēcīgākie klubi. Nākamajā posmā iekļūs tikai viena no komandām.

Kurbads - Txuri Urdin 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Vārti: 3:29 Sprukts (Porejs) 1:0, 6:20 Gipters (Porejs) 2:0, 20:11 Cipulis (Sprukts, Gipters, vair.) 3:0, 20:29 Mahāčeks (soda metiens) 3:1, 22:32 Homjakovs (Valters, Bluks, vair.) 4:1, 31:04 Cipulis (Sprukts, Hartmanis) 5:1, 34:07 Homjakovs (Straupe, Hartmanis, vair.) 6:1, 36:12 Logunovs (Štāls) 7:1, 55:35 Štāls (Zembergs) 8:1
Soda minūtes: 10:16
Metieni: 54:14
Vārtsargi: Uldis Čalpa - Anders Alkains