Pieckārtējai čempionei Viljamsai fiasko pret Pironkovu

© Scanpix/AFP

Noskaidrota Vimbldonas „Grand Slam” sieviešu vienspēļu turnīra pirmā pusfināliste. Par to negaidīti kļuvusi 22 gadus vecā Bulgārijas tenisiste Cvetana Pironkova, kura divos setos apspēlēja pieckārtējo šī turnīra čempioni, amerikānieti Venusu Viljamsu – 6:2, 6:3.

Vimbldonas dāmu vienspēļu turnīrā šodien ceturtdaļfināla spēles. Vienā no tām tikās [pieckārtējā sacensību uzvarētāja, amerikāniete Venusa Viljamsa un Bulgārijas sportiste Cvetana Pironkova. Par Viljamsas atrašanos labāko astoņniekā jautājumu nebija, tad 22 gadus vecās Pironkovas iekļūšana ceturtdaļfinālā uzskatāma par pārsteigumu. WTA ranga 82. vietas īpašniece līdz šim ne reizi nebija pārvarējusi kāda „Grand Slam” turnīra 2. kārtu, bet Vimbldonā četri panākumi. Par atsevišķu pārsteigumu gan var nosaukt tikai 4. kārtā gūto panākumu pret 2007. gada Vimbldonas finālisti, francūzieti Marionu Bartoli – 6:4, 6:4. Līdz šim Viljamsa vecākā un Pironkova savstarpējās cīņās bija tikušās divas reizes un katrai pa uzvarai – abi mači gan vairāk nekā četrus gadus seni. Bukmeikeri par Pironkovas iespējām sarūpēt pārsteigumu šodien bija ļoti skeptiski.

Spēles sākumā abas tenisistes labi servēja, viegli tiekot pie uzvarām geimos. Pavērsiens spēlē notika pēc piektā geima, kurā Viljamsai bija divas breikbumbas. Amerikāniete tās neizmantoja un par to tika sodīta jau nākamajā geimā. Viljamsas kļūdu dēļ bulgāriete tika pie breikbumbas un arī breika - 4:2. Nākamajā geimā Pironkova neizrādīja nekādas stresa pazīmes un savu servi noturēja, bet astotajā geimā sets noslēdzās – vispirms bulgāriete tika pie trijām breikbumbām (0:40 Viljamsa pie savas serves), bet uzvarēja ar ceturto iespēju, kad WTA ranga vicelīdere pieļāva kārtējās kļūdas.

Otrā seta sākums neliecināja, ka Viljamsa ir saņēmusies – kļūdas joprojām turpinājās ,un Pironkova bija uzvarētas izspēles attālumā no 2:0. Breiku paņemt bulgāriete nespēja un uzreiz pēc tam pirmo reizi mačā zaudēja savu servi. Iedzinējos viņai gan nesanāca pabūt ilgi – tā vietā, lai nostiprinātu savu pārsvaru, Viljamsa turpināja kļūdīties un trešo reizi mačā nespēja uzvarēt savu servi (2:2). Ar to ranga vicelīderes nedienas nebeidzās. Arī nākamos trīs geimus uzvarēja Pironkova un nokļuva soļa attālumā no pusfināla. Pie 5:2 un Viljamsas serves bulgāriete jau tika pie divām mačbumbām, tomēr realizēt nespēja nevienu. Nākamajā geimā Pironkovai bija vēl labākas iespējas pabeigt spēli, jo pati servēja. Šoreiz pietika jau ar pirmo mačbumbu, un bulgāriete varēja līksmot – 6:2, 6:3.

Iemesls, kāpēc Viljamsa šodien zaudēja nav tālu jāmeklē – nepiespiesto kļūdu attiecība 29-6. Pironkovas pretiniece pusfinālā būs krieviete Vera Zvonarjova, kura triju setu cīņā uzveica beļģieti Kimu Kljistersu.

Svarīgākais