"Dinamo" atgriežas uz zaudējumu takas

Rīgas "Dinamo" Krievijas čempionātā atgriezusies uz zaudējumu takas. Šovakar savā laukumā ar 0:1 tika zaudēts Habarovskas "Amur" un komandai tas bija septītais zaudējums pēdējās astoņās spēlēs.

Pēc veiksmīgās iepriekšējās spēles pret ''Admiral'', kur izdevās neielaist nevienus vārtus, arī šovakar ''Dinamo'' vārtos stājās Kristers Gudļevskis, bet savainoto Kristapu Zīli aizsardzībā aizstāja no traumas atlabušais Marks Dzaneti. Rīdzinieku jaunpienācējs Koltons Gilīss savu atgriešanos uz ''Arēna Rīga'' ledus piedzīvoja jau šovakar, spēlei tiekot pieteikts otrajā maiņā.

Jau pašā spēles sākumā mājiniekiem bija iespēja vairākumā atklāt rezultātu, tomēr viss izvērtās tieši otrādāk - mazākumā vārtus guva ''Amur'' hokejisti. Ripu uzbrukuma zonā pazaudēja Dārziņš, nelaikā nokrītot, un, saņēmis piespēli no partnera, vienatnē pret vārtsargu izslidoja Pāvels Dedunovs. Uzbrucēja mestā ripa izlidoja Gudļevskim caur padusi (0:1). Nedaudz vēlāk ''Dinamo'' bija laba iespēja panākt izlīdzinājumu, bet Videls no tuvas distances nespēja pārspēt viesu vārtsargu Jevgeņiju Aļikinu.

Trešdaļas turpinājumā, par spīti mājinieku pārsvaram ripas kontrolē, krietni bīstamāk uzbruka ''Amur'', kamēr rīdziniekiem neizdevās tikt pie tik brīviem metieniem. Viesi bija labi sagatavojušies arī ''Dinamo'' vairākuma neitralizācijai, neļaujot vairākuma diriģentiem Videlam un Majonem izpausties.

Otrā perioda sākumā ''Dinamo'' bija izcila iespēja panākt izlīdzinājumu. Izgājienā divatā pret vienu aizsargu savas iespējas neizmantoja ne Dārziņš, kura metiens tika iztraucēts, ne Rēdlihs, kuram nesanāca savaldīt ripu pie tukšiem vārtiem. Ar vairākiem bīstamiem momentiem otrā laukuma galā atbildēja Habarovska, nereti aizsardzības zonā iespiežot tieši mājinieku pirmo virknējumu. Pie pavisam brīva metiena no kreisā iemetiena apļa tika Jordans, tomēr Gudļevskis glāba komandu pēc spēcīga aizsarga metiena.

''Dinamo'' gandrīz paši uzdāvināja pretiniekiem otros vārtus. Izgājienā aiz vārtiem ar Sotnieku nesapratās Gudļevskis, ripu zaudējot, bet Dārziņam, lai glābtu situāciju, nācās pārkāpt noteikumus. Mazākumā viesi izveidoja vairākas labas iespējas gūt vārtus, tiesa, tās nerealizēja. Trešdaļas izskaņā mājinieki kļuva krietni aktīvāki uzbrukumā, vairāk metot pa vārtiem un radot daudz iespēju izlīdzināt rezultātu. Tiesa, tās neizdevās izmantot divu iemeslu dēļ - lielisku meistarību demonstrēja ''Amur'' vārtsargs Aļikins, tverot Videla un Majones metienus no tuvas distances, kā arī nereti rīdzinieku izpildītie metieni no labām pozīcijām lidoja garām vārtiem.

Trešajā trešdaļā rīdziniekiem piederēja nospiedosšs teritoriāls pārsvars. ''Dinamo'' tika arī pie vairākām lieliskām iespējām - vairākas reizes teicamā metiena pozīcijā bija nonācis Mitinens, kurš nespēja pārspēt Aļikinu vai meta neprecīzi. Savu spēcīgo metienu beidzot lietā lika Dzaneti, tomēr vārtsargs atvairīja spēcīgu aizsarga metienu no zilās līnijas.

Pietrūka vienreiz neuzmanīgi nospēlēt aizsardzībā, kad trauksme zvanīja jau pie Gudļevska vārtiem. Gimajevs pazaudēja ripu viduszonā, un visu savu meistarību jau nācās demonstrēt Gudļevskim, lai noturētu komandu spēlē un neielaistu otros vārtus. Pamatlaika izskaņā ''Dinamo'' hokejistiem tā arī neizdevās spēli paildzināt vismaz līdz pagarinājumam, piedzīvojot zaudējumu pirms kārtējā sezonas izbraukuma.

Rīgas ''Dinamo'' - Habarovskas ''Amur'' 0:1 (0:1;0:0;0:0)

Vārti: 02:31 Dedunovs (Žeļezkovs, Jordans, maz.) 0:1
Soda minūtes: 6:6
Metieni: 34:22
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Jevgeņijs Aļikins