\\Sports
Graudiņai/Kravčenokai pirmajā mačā sagrāve
 
©fivb.ch

Ķīnas austrumu pilsētā Jandžou sācies Pasaules tūres četru zvaigžņu posms pludmales volejbolā. Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas pirmajā mačā U22 Eiropas vicečempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka zaudēja brazīlietēm (0-2) un rīt turpinās ar cīņu par tikšanu tālāk.

Kā jau ziņots, no 20. jūnija līdz 8. augustam Graudiņa/Kravčenoka katru nedēļu piedalījās svarīgās starptautiskās sacensībās - sieviešu ieskaitē tik iespaidīgs 8 turnīru maratons vēl bija tikai U22 Eiropas čempionēm no Krievijas. Pēc divu mēnešu pauzes mūsu pludmales dāmas cīnās atkal.

Jandžou turnīrā ar 17. numuru izliktās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka vispirms spēlēja pret brazīlietēm Annu Patrīciju/Rebeku, kurām tagad piešķirts 16. numurs. Aizvadītās vasaras pēdējā mačā mūsējās zaudēja Annai Patrīcijai un Karolai Hortai (17:21, 19:21), savukārt pērnā gada U21 pasaules čempionātā mūsējās piekāpās 193cm garajai Annai Patrīcijai un superzvaigznei Dudai (19:21, 12:21). Šodienas duelī brazīlietes tika uzskatītas par favorītēm.

Šodienas pirmā setā sākumā risinājās līdzvērtīga spēkošanās (6:6), bet tad pretiniecēm trīs punkti pēc kārtas - 8:12. Pēc tehniskā pārtraukuma brazīlietes turpināja ofensīvu (9:15), mūsējām bija vajadzīgs laiks pārdomām. Graudiņa izvilka aizsardzībā, bet Kravčenoka panāca 11:15. Daugavpilietei laba serve, bet jūrmalniece izrādījās precīza - 12:15. Turpinājumā pieci punkti mača favorītēm, līdz ar to starta setā nācās piekāpties - 13:21.

Nākamā seta sākumā Kravčenoka panāca 1:1, turpinājumā mūsējās atkal nonāca iedzinējos (3:6). Tālāk jau 7:11, mūsējām vajadzīgs laiks apspriedei. Arī pēc atelpas brazīlietes joprojām bija pārākas - 7:13. Graudiņa/Kravčenoka neatrada argumentus, līdz ar to cieta pamatīgu zaudējumu arī otrajā setā - 11:21.

Latvijas duets zināmu apstākļu dēļ nevarēja parādīt savu labāko sniegumu, savukārt pludmales volejbola lielvalsts pārstāves ar lielu mērķtiecību bija kopīgi gatavojušās jaunajai sezonai.

Rīt būs mačs par izkļūšanu no A grupas, pretī stāsies mājinieces.