VEF Krievijas čempionātu sāk ar pamatīgu sagrāvi

VEF basketbolisti VTB līgas (Krievijas čempionāts) mājas spēlē zaudēja Maskavas apgabala "Khimki" ar 67:96. Rīdzinieki puslaikā ielaida 24 punktus pēc kļūdām, pēc 20 nospēlētām minūtēm nokļūstot iedzinēju lomā ar 26:52.

Starta piecinieks

VEF: Kaunsils, Misters, Ate, Gražulis, Zeks

Viesi aizsardzībā strādāja bez atlaidēm - pirmajā puslaikā izprovocēja 13 kļūdas un sodīja praktiski katru no tām. Pāreja, laba bumbas kustība, divi zaudēti punkti - tāds scenārijs bija gandrīz katram rīdzinieku misēklim. VEF fiziskā gatavība nebija slikti, komanda spēja skriet un atgriezties savā laukuma pusē, taču zaudēja izpildījuma ātrumā. Himkieši parasti izrādījās soli priekšā un, ja neizdevās viņus apturēt pozicionālā spēlē, nācās pārkāpt noteikumus.

Divdesmit minūšu laikā VEF zaudēja 24 punktus pēc kļūdām. Precizitāte perimetra iekšienē kritās līdz 20% - mājinieki līdz pārtraukumam realizēja tikai 3 no 15 divpunktu metieniem. Bēdīgo ainu uzlaboja tikai sekmes tālmetienos. Artūrs Ausējs trāpīja 3 no 7 trīspunktniekiem, pa vienam trāpījumam pievienoja Artis Ate un Andrejs Gražulis. Puslaikā mīnus divdesmit seši - 26:52.

Sākumā gūtie panākumi Himkiem dāvāja pārliecību. Ciemiņi spēlēja brīvi un atraisīti, meta ar lielisku precizitāti. Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum VEF grozos ielidoja 17 no 36 tālmetieniem. Rīdzinieki no visām pozīcijām sameta tikai nedaudz vairāk. Spēles pēdējās minūtēs, pateicoties vairākiem trāpījumiem perimetrā - īpaši labi krita Atem un Ausējam, starpība saruka. Divarpus minūtes pirms beigām mājinieki izlīdzināja puslaika rezultātu (36:36). Summā skats nebija rožains - 62:88. Izskaņā himkieši pievienoja vēl divus tālmetienus, pavisam trāpot 19 no 39 mēģinājumiem.

VEF Rīga - Khimki 67:96
VEF: Ate 19 (2p 4/9, 3p 3/3, 1p 2/2), Ausējs 16 (2p 1/3, 3p 4/9, 1p 2/2), Misters 7, Gražulis 5, Kaunsils 4, Lūks 5, Zeks 4, Butjankovs 4, Čavars 2, Stumbris, Hāzners.
Khimki: Šveds 23 (2p 1/2, 3p 5/13, 1p 6/6; 8rp), Mikijs 16 (7ab), Dženkinss 12, Džils 10 (5ab), Jakušins 9, Zubkovs 8, Tomass 7, Bosts 6, Markovičs 5 (6rp), Gubanovs; Vjaļcevs, Moņa.
Tiesneši: Robert Vyklicki (Čehija), Marcyn Kowalski (Polija), Gvidas Gedvilas (Lietuva).