\\Sports
Basketbola vulkāna izvirdums Tenerifē: Latvija debijā tiksies ar garo Ķīnu
 
©f64

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 22. septembrī, plkst. 13:00 Pasaules kausa pirmajā spēlē "Quico Cabrera" zālē Santakrusā tiksies ar Ķīnas izlasi. Tiešraide TV3 un Livebasketball.tv

.Mārtiņa Zībarta, Gunta Endzela, Aigara Neripa un Ivara Ikstena trenētā komanda lielākajā Kanāriju salā Tenerifē ieradās otrdienas vakarā. Latvietes apmetās rietumkrasta pilsētā Puerto de la Krusā, tikai dažus simtus metru no Atlantijas okeāna.

Pārsimts metrus garajā viesnīcā dzīvo arī Ķīnas, Senegālas, Puertoriko, Japānas un Beļģijas izlases. Katras komandas rīcībā ir personalizēts autobuss, kurš apmēram 40 minūšu laikā nogādā spēļu norises vietās - “Quico Cabrera” un “Santiago Martin” zālēs. Vakaros iespējams trenēties arī Puerto de la Krusā, taču piektdien to vēlējās izmantot tikai senegālietes un japānietes.

Latvija trešdien aizvadīja treniņspēli ar Ameriku čempioni Kanādu (katrā ceturtdaļā pulkstenis laiku skaitīja no jauna) un izcīnīja uzvaru ar 63:55. Ceturtdienas rītā latvietes pusotru stundu trenējās “Santiago Martin” zālē - tajā svētdien notiks cīņa ar Senegālu, savukārt piektdien iemēģināja “Quico Cabrera” arēnas dēļus.

Pirmā pretiniece Ķīna izceļas ar lielvalsts ambīcijām un ļoti garu sastāvu. Ķīniešu vidējais augums ir 187 centimetri, kamēr latvietēm - 184 centimetri. Pretiniecēm ir divas divmetrinieces - 19 gadus vecās Li Jueru un Hana Ksu izstiepušās līdz 200 un 205 centimetriem.

Gaidāms, ka ķīnietes centīsies izmantot auguma pārspēku, izteikti spēlējot uz groza apakšu. Viņu mazās spēlētājas tradicionāli paveic lielu darbu aizsardzībā, agresīvi sedzot pretinieču bumbas turētājas. Ķīna ir arī ļoti jauna komanda - tikai divas spēlētājas dzimušas pirms 1990. gada.

Zināms, ka ķīnietes Pasaules kausam gatavojušās vairāk nekā piecus mēnešus, pavisam aizvadot 22 pārbaudes spēles. Septembra sākumā Ķīna pēc astoņu gadu pārtraukuma uzvarēja Āzijas spēlēs, finālā Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā pieveicot Korejas apvienoto komandu.

Ķīnietes Tenerifē ieradās jau septembra pirmajā pusē, lai piedalītos pārbaudes turnīrā ar Austrāliju, Japānu un mājinieci Spāniju. Pusfinālā atzīts austrāliešu pārākums (54:84), toties spēlē par trešo vietu Ķīna pārspēja spēcīgo Japānu (85:72) - komandu, kura iepriekšējā dienā tikai pagarinājumā zaudēja spānietēm.

Nav šaubu, ka Ķīnas valstsvienība tiek būvēta ar skatu uz 2020. gada Tokijas spēlēm, taču arī Tenerifē centīsies tikt pēc iespējas augstāk. Ķīnieši apzinās, ka pašlaik vēl nevar stāties pretī ASV, tomēr noteikti vēlas apsteigt Latviju un Senegālu.

“Ņemot vērā, ka ASV atrodas vienā grupā ar Ķīnu, visu var izšķirt atklāšanas spēles iznākums pret Latviju,” piektdien raksta Ķīnas ziņu aģentūra “Siņhua” (Xinhua).

Latvijas un Ķīnas spēle būs pati pirmā Pasaules kausā. Tā sāksies plkst. 11:00 pēc Kanāriju salu laika jeb 13:00 pēc Latvijas un 18:00 pēc Pekinas laika. Uz Tenerifi devušies daudzi fani, turklāt gaidāms, ka sarkanbaltsarkanās iekaros arī spāņu līdzjutēju simpātijas.

Mārtiņš Zībarts: “Ķīna ir sistēmas komanda, kura izteikti spēlē uz garajām spēlētājām. Labi kustas un cenšas nogādāt bumbu brīvajai spēlētājai. Centīsimies uzspiest Ķīnai neērtu stilu, spēlējot ātru un agresīvu basketbolu. Esam ieguvuši daudz informācijas - treniņspēlē pret Kanādu pārbaudījām dažādus variantus, analizējām video, ceturtdien un piektdien slīpējām nianses.”

Citā D grupas spēlē gaidāmi izteikti nevienlīdzīgi spēku samēri - Senegāla pirms nedēļas pārbaudes spēlē zaudēja ASV ar 58:109. Ieteicams sekot notikumu attīstībai C grupā - tieši ar šī četrinieka komandām astotdaļfinālā krustosies D grupas otrās un trešās spēcīgākās komandas ceļi. Japāna un Spānija tiksies plkst. 22:00, bet Puertoriko un Beļģija cīņā dosies plkst. 22:30.

Latvija - tāpat kā Beļģija un Puertoriko - Pasaules kausā spēlēs pirmo reizi, turpretī Ķīnai tā ir ierasta lieta. Ķīnietes debitēja 1983. gadā, bet Tenerifē uz lielās skatuves iznāks desmito reizi pēc kārtas. Pretinieces piecas reizes sasniegušas “Top 6”, turklāt divreiz finišējušas uz pjedestāla (bronza 1983. gadā Brazīlijā, sudrabs 1994. gadā Austrālijā).

Sporta Avīze