\\Sports
BK "Jēkabpils": sponsors, serbs un jaunieši
 
©bk jēkabpils

Basketbola klubs “Jēkabpils” jaunajā 2018./2019. gada sezonā sauksies BK "Jēkabpils"/"SMScredit.lv", un Latvijas-Igaunijas apvienotajā līgā “lūšus” vadīs serbu treneris Marko Zarkovičs, vēstīts kluba mājaslapā. Komanda galvenokārt sastāvēs no gados jauniem, bet talantīgiem un perspektīviem basketbolistiem, ko pastiprinās tādi pieredzes bagāti “lūši” kā Jurijs Aleksejevs un Mikus Sokolovs.

Par BK “Jēkabpils SMScredit.lv” komandas galveno treneri ir apstiprināts 33 gadus vecais serbu basketbola speciālists Marko Zarkovičs. “Spēlēsim modernu basketbolu, ko ikvienam būs patīkami vērot! Galveno komandas daļu veidos gados jauni spēlētāji, tomēr mēs vēlamies pieradīt, ka arī ar šādu sastāvu varam būt cienīgi pretinieki ikvienai komandai. Ieguldīsim daudz darba un ar katru spēli rādīsim arvien labāku un labāku sniegumu,” jauno komandu un tās uzdevumus raksturo Zarkovičs.

Zarkovičs ir izbijis basketbolists, kas profesionālā līmenī basketbolu spēlējis Dānijā un Rumānijā, tomēr karjeru nolēmis turpināt kā treneris. Absolvējis Belgradas Basketbola akadēmiju, ir Serbijas treneru asociācijas biedrs, strādājis serbu individuālās meistarības basketbola nometnēs, austriešu “NBC Camps”, spāņu “Campus Attack” nometnēs, trenējis jaunos basketbolistus Serbijā, Spānijā, Latvijā un citās valstīs, kā arī ir bijis iesaistīts apjomīga Indijas reģiona basketbola attīstības programmas īstenošanā. Savukārt šovasar Zarkovičs strādājis Eiropā vienīgajā FIBA sertificētajā basketbola nometnē “YUBAC”. Divas aizvadītās basketbola sezonas (2016./2017. un 2017./2018.) Zarkovičs pavadīja Latvijā, trenējot Alfrēda Kraukļa VEF sporta skolas 2001., 2002. gadā dzimušos basketbolistus.

Jaunajā “lūšu” komandā no pieredzējušiem basketbolistiem Jēkabpils krāsas aizstāvēs jau labi pazīstamais Jurijs Aleksejevs un Mikus Sokolovs. Komandā turpinās spēlēt jēkabpilietis Matīss Surkulis. Pirmo reizi Jēkabpils sporta namu par savu mājas laukumu sauks viens no bijušajiem “Latvijas Universitātes” basketbola kluba līderiem Roberts Krūmiņš un trīs gadus Spānijas “maizē “ pabijušais Verners Kohs, kā arī jaunā paaudze: Rodrigo Būmeistars, Rainers Hermanovskis, Niks Līnis un Gints Zomerfelds no "VEF skolas", Mārtiņš Krūmiņš, Elvijs Frīdenbergs un Edgars Klagišs no "Rīgas"/Alfrēda Kraukļa VEF sporta skolas U19 komandas un Ričards Daniels Vanags, Dāvis Denafs un Rihards Parādnieks no "Rīgas"/"Alfrēda Kraukļa VEF sporta skolas U17 komandas. Fizioterapeita pienākumus uzņemsies Robins Dedzis. Darbs pie sastāva komplektēšanas turpinās.

Komandas līdzjutēji ar spēlētājiem tuvāk tiks iepazīstināti gan sezonas atklāšanas pasākumā, gan atklātajos treniņos. Pirmās mājas spēles plānotas 28. un 29. septembrī, kad Jēkabpils sporta namā “lūši” uzņems pretiniekus no Igaunijas - “TLU” un “Rapla”.