Džokovičam trešais "US Open" tituls

© scanpix.ee

Novaks Džokovičs "US Open" finālā ar 6:3, 7:6(4), 6:3 pieveica Huanu Martinu Del Potro, trešo reizi triumfējot Ņujorkā. Serbijas tenisists ar šo panākumu "Grand Slam" tituliem bagātāko spēlētāju saraksta 3. vietā noķēra Pītu Samprasu.

1. setā bija tikai viena breikbumba, turklāt breiks notika visnegaidītākajā brīdī - kad 2009. gada čempions Del Potro savas serves geimā bija vadībā ar 40:0. Viņš astotajā geimā no tādas pozīcijas pasniedza Džokovičam breikbumbu. Tās izspēlē bija 22 sitieni, no kuriem pēdējais bija Del Potro "forehand" tīklā.

Del Potro 2. setu sāka ar daudz jaudīgāku sišanu, bet Džokovičs labi darbojās pretuzbrukumos. Argentīnas tenisists seta pirmajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, bet trešajā geimā breiku nenovērsa, no 30:30 divreiz pēc kārtas izsitot autā. Džokovičs viegli nostiprināja breiku un bija vadībā ar 3:1.

Kamēr Del Potro nespēja pretinieku izsist no sliedēm, to izdarīja viņa skaļie fani. Džokovičs zaudēja koncentrēšanos un vairākos geimos spēlēja ar tādām kļūdām, kādu līdz šim viņa izpildījumā nebija.

Del Potro sestajā geimā beidzot trāpīja vairākus sekmīgus "forehand" un ieguva savu pirmo breikbumbu. Džokovičs to atspēlēja ar pirmās serves un "forehand" kombināciju. Džokoviča nākamā bumbiņa skāra tīklu un izlidoja autā - otrā breikbumba. Džokovičam tagad liels auts, netrāpot arī dubultspēļu laukumā. Del Potro fani viņam palīdzēja panākt izlīdzinājumu 3:3.

Džokovičs astotajā geimā servi sargāja 20 minūtes! Del Potro bija trīs breikbumbas, pirmās divas izniekojot ar neprecīziem uzbrukumiem. Viņš iesita tīklā ar "backhand", pirms tam tādu sitienu izpildot neatvairāmi. Otrās breikbumbas izspēlē Huanam Martinam bija lieliska iespēja "īsai" bumbiņai uzbrukt ar savu vareno "forehand", Del Potro bumbiņu raidīja pāri gala līnijai. Visbeidzot trešo breikbumbu Džokovičs atspēlēja pats, izkārtojot vieglu uzbrukuma noslēgumu izgājienā pie tīkla.

Vēlāk spēlētais taibreiks pagāja Del Potro neprecīzā "forehand" zīmē. Džokovičs četrus no septiņiem punktiem dabūja ar pretinieka nepiespiestajām kļūdām. Viena no tām bija piektā punkta izspēlē, kad Del Potro bija vadībā ar 3:1 un iesita tīklā no korta vidus. No šīs neveiksmes viņam atgūties neizdevās.

Pēc deviņu gadu pārtraukuma otro "Grand Slam" finālu sasniegušais Del Potro 3. setā pirmoreiz tika nobreikots ceturtajā geimā. Spēcīga pirmā serve viņam atspēlēja vienu breikbumbu, bet Huans Martins tūlīt ieraudzīja vēl vienu, kad Džokovičs 22 sitienus garā izspēlē nodemonstrēja fenomenālu aizsardzību. Del Potro neizmantoja vairākas iespējas iegūt punktu, Džokovičs bumbiņu vienreiz dabūja atpakaļ arī pēc Del Potro "smeša". Izspēle beidzās ar argentīnieša "forehand" autu. Viņam uzreiz pēc tam arī "backhand" auts.

Džokovičam piektajā geimā bija vairākas iespējas nodrošināt 4:1 pārsvaru, taču viņš ilgā geimā mocījās, kas noveda pie Del Potro breikbumbas. Džokovičs izvēlējās spēlēt "dropšotu", Del Potro tika klāt bumbiņai un pie tīkla stāvošo sāncensi sodīja ar apvedošo sitienu. Brīdī, kad bija nospēlētas trīs stundas, Del Potro 3. setā panāca neizšķirtu 3:3.

Viņam septītajā geimā radās cerība pārņemt vadību setā, taču uzņemšanā pie 15:30 norāvās "forehand" sitiens, nedabūjot breikbumbas. Džokovičs nosargāja servi, bet pēc tam sagaidīja neprecīzu Del Potro spēli arī nākamajā geimā ar viņa servi. Otro reizi izvirzījies vadībā ar breiku, Džokovičs vaļības neatļāvās un izservēja maču, kas lietus dēļ notika telpas apstākļos.