Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

Fetels uzvar Beļģijā un palielina intrigu cīņā par čempiona titulu

© scanpix.ee

Vācu pirmās formulas pilots Sebastians Fetels svētdien F1 pasaules čempionāta 13. posmā Beļģijā izcīnīja uzvaru un kopvērtējumā pietuvojās Luisam Hamiltonam līdz 17 punktu attālumam.

Vakar kvalifikācijā, ko iztraucēja lietus, uzvaru izcīnīja Hamiltons, taču jau sacensību pirmajā aplī svētdien Fetels apsteidza britu un turpinājumā līderpozīcijas nezaudēja. Finišā Fetels bija priekšā Hamiltonam jau vairāk nekā 11 sekundes. Trešo vietu izcīnīja "Red Bulls" pilots Makss Verstapens.

Fetelam šī bija jau trešā uzvara Beļģijas Grand Prix karjerā. Cīņā par ceturto vietu soms Valteri Botass sacensību izskaņā apsteidza "Force India" meksikāni Serhio Peresu. Tikmēr otrs "Force India" pilots Estebans Okons, kurš sestdien pārsteidza ar trešo vietu kvalifikācijā, sacensības pabeidza sestajā pozīcijā.

Virkne vadošu pilotu bija spiesti izstāties - sacensības nepabeidza Fernando Alonso, Niko Hilkenbergs, Šarls Leklerks, Kimi Raikonens un Daniels Rikjardo. Pirmie trīs saskrējās jau pašā sākumā - pirmā līkuma ieejā. Alonso vadītā formula aizlidoja pāri Leklerka formulai.

Pagājušogad Beļģijā pirmās divas vietas arī sadalīja Fetels un Hamiltons, taču otrādi - Hamiltons bija pirmais, kamēr Fetels finišēja otrais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis aizvien ir aktuālais pasaules čempions Hamiltons, kurš sakrājis 231 punktu, bet Fetels līdz ar šīs dienas uzvaru pietuvojas līdz 17 punktu atstatumam.

Nākamais posms paredzēts nākamajā nedēļas nogalē Moncas trasē Itālijā.