Otrdiena, 19.marts

redeem Jāzeps

Basketbolistēm pirmais zaudējums

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 18. augustā, pārbaudes spēlē Rīgā zaudēja Krievijai ar 66:71. Pretinieces izcīnīja pirmo vietu turnīrā. Svētdien plkst. 16:30 latvietes tiksies ar Ukrainu, kura pārspēja Zviedriju – 69:68.

Jauna diena, jauns sastāvs. Piecas spēlētājas - Aija Brumermane, Aija Putniņa, Ieva Krastiņa, Baiba Eglīte un Sabīne Dukāte - aizvadīja pirmo spēli treniņnometnes laikā. Vēl piecas saņēma atpūtu - Paula un Digna Strautmanes, Ilze Jākobsone, Dita Rozenberga un Laura Ikstena.

Starta piecinieki

Latvija: Dikeulaku, Krēsliņa, Vītola, Šteinberga, Vītola
Krievija: Fjodorenkova, Beglova, Musina, Tihoņenko, Maiga

Spēlē sākās ar Kitijas Laksas piecu punktu sēriju. Uzbrucēja iemeta tālmetienu, pēc tam izsita Fjodorenkovai bumbu un aizskrēja ātrajā izrāvienā - 5:2. WNBA čempione Jevgeņija Beļakova samazināja starpību, taču tad pilnus apgriezienus ieslēdza Anete Šteinberga. Frontāls uzbrukums ar sodu, Žoselinas Maigas apspēle soda laukumā un tālmetiens - spēka uzbrucēja īsā laikā sameta astoņus punktus pēc kārtas! Olafs Lange piektajā minūtē pieprasīja minūtes pārtraukumu - 13:6. Apmēram 60 sekundes vēlāk Krievija sasniedza komandas piezīmju normu un mājinieces regulāri tika pie brīvmetieniem. Beļakovas rezultativitāte - deviņi punkti ceturtdaļā - un Šilovas tālmetiens ļāva krievietēm izlīdzināt rezultātu - 20:20. Gunta Baško atbildēja ar trīspunktu metienu, savukārt pēdējos punktus desmitminūtē guva divmetrīgā Nataļja Vjeru - 23:22.

Nākamās ceturtdaļas ievadā krievietes tika pie vairākām atlēkušajām bumbām uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus - 23:25. Kristīne Vītola un Anete Šteinberga atbildēja ar to pašu, tomēr vadībā izvirzīties neizdevās - 25:25. Anastasija Šilova pārķēra divas bumbas pēc kārtas, ar diviem ātrajiem izrāvieniem atgūstot vadību savai komandai - 25:29. Sekoja vairākas neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas, kamēr viena otrai bumbu ar piespēlēm kustībā nogādāja Šteinberga, Vītola un Aija Putniņa - 27:29. Latvijas pakaļdzīšanās bija sekmīga. Laksa iemeta otro tālmetienu, Šteinberga guva otrās iespējas punktus, bet galvenais pavērsiens notika 18. minūtes ievadā.

Žoselina Maiga ceturto reizi pārkāpa noteikumus un saņēma nesportisko piezīmi. Putniņa iemeta otro no diviem brīvmetieniem, bet Laksa pabeidza bumbas kontroli ar trešo tālmetienu - 36:34. Nākamajā uzbrukumā Ieva Pulvere iespēlēja bumbu Šteinbergai, kura ar atmugurisku piespēli sameklēja Aiju Brumermani - 38:34. Kate Krēsliņa nomainīja trešo piezīmi saņēmušo Kitiju Laksu un nekavējoties aizskrēja ātrajā izrāvienā - 40:34. Pēdējās divās minūtēs papildināt rēķinu neizdevās, kamēr Vjeru ar partnerēm divas iespējas izmantoja - 40:38.

Latvija pirmajā puslaikā bija pārāka cīņā par atlēkušajām bumbām (22-19, uzbrukumā 8-6) un precīzāk meta no distances (tālmetieni 5/13 vs 3/9) un biežāk nopelnīja brīvmetienus (9/12 pret 3/5). Sarkanbaltsarkanās biežāk kļūdījās (7-5), spēles sākums neizdevās Elīnai Dikeulaku, tāpēc puslaika beigās saspēles vadīšanu uzņēmās Ieva Pulvere. Mājinieces ieguva nelielu pārsvaru soda laukumā (16-14), otrās iespējas punktos (9-6) un ātrajos izrāvienos (10-8). Kitija Laksa sameta 11 punktus, Anete Šteinberga pievienoja 10. Jevgeņija Beļakova atbildēja ar 12 punktiem.

Anastasija Šilova izlīdzināja rezultātu, bet latvietes radīja spiedienu pretinieču laukuma pusē. Divu minūšu laikā Krievijai tika fiksētas četras komandas piezīmes. Situāciju izmantot neizdevās. Mājinieces trāpīja divus no četriem brīvmetieniem, kamēr krievietes realizēja vairākus tālus divpunktu metienus pāri rokām - 42:48. Anete Šteinberga pirmos punktus no spēles guva 24. minūtes vidū - 44:48. Nepilnu minūti vēlāk Elīna Dikeulaku realizēja tālmetienu - 47:49. Turpinājumā ar punktu gūšanu nesekmējās, latvietes sasniedza piezīmju normu un krievietes otro reizi aizbēga sešu punktu attālumā - 47:53. Pusstundas izskaņā Ļevčenko palielināja atrāvienu (47:55), taču uzreiz pēc tam ceturto tālmetienu trāpīja Laksa - 50:55. Pēc trīs ceturtdaļām mīnus septiņi - 50:57.

Latvijas uzbrukums otrajā puslaikā bija zaudējis asumu un precizitāti, turklāt pretiniecēm tika atdota iniciatīva zem groziem. Neizdevās trāpīt pat no brīvām pozīcijām, tādēļ Krievijas pārsvars auga - 50:62. Sausā sērija tika pārtraukta 34. minūtē. Aija Brumermane realizēja otro no diviem brīvmetieniem, savukārt Kitija Laksa iemeta piekto tālmetienu - 54:62. Nākamajās minūtēs starpība svārstījās 8-12 punktu robežās. Arī 80 sekundes pirms pamatlaika beigām mīnus astoņi - 63:71. Latvija uzbrukumā kļūdījās un, lai gan Krievija iztērēja bumbas kontroles laiku, mājinieču rīcībā palika tikai 35,5 sekundes. Laksa divreiz netrāpīja, taču izdevās izcīnīt atlēkušās bumbas un Aija Brumermane guva divus punktus ar sodu - 66:71. Krievija bumbu noturēja līdz beigām.