Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

Palameikai pieticīgs metiens un 9. vieta Eiropā

Eiropas čempionātā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē piektdien Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika ar 57,98 metrus tālu metienu izdevās izcīnīt devīto pozīciju. UIzvaru izcīnīja vāciete Kristina Husonga, bet bronzu izcīnīja lietuviete Liveta Jasjūnaite.

Palameika bija vienīgā no finālistēm, kam pirmais mēģinājums palika neieskaitīts. Arī otrais metiens Madarai neizdevās, bet pēdējā mēģinājumā beidzot izdevās sasniegt rezultātu - 57,98 metri. Ar to gan nepietika vietai labāko astoņu sportistu skaitā, līdz ar to Madarai fināls beidzās jau pēc trim metieniem un ar devīto vietu.

Palameikai šis bija ceturtais Eiropas čempionāts karjerā, bet labāko astoņu skaitā iekļūt neizdevās pirmo reizi. 2010. gadā Barselonā un 2012. gadā Helsinkos Madara izcīnīja astoto vietu, bet 2016. gadā Amsterdamā - septīto.

Anete Kociņa un Līna Mūze finālam nekvalificējās. Anete ar 57,48 metriem ieņēma 17. vietu, bet Līna ar 53,95 metriem - 19. vietu.

Uzvaru izcīnīja 24 gadus vecā vāciete Kristina Husonga, kura jau pirmajā mēģinājumā raidīja šķēpu 67,90 metrus tālu, kas bija jauns personiskais rekords, čempionāta rekords un Eiropas labākais rezultāts šosezon. Otrā palika čehiete Nikola Ogrodnikova, kurai 61,85 metri un lielākais sasniegums karjerā.

Labāko karjeras startu aizvadīja arī lietuviete Liveta Jasjūnaite. 24 gadus vecā sportiste gan netika līdz savam personiskajam rekordam, līdz kam pietrūka divu centimetru, taču ar 61,59 metrus tālu metienu izcīnīja Eiropas bronzu.