\\Sports
Latiševa-Čudare desmitā Eiropā
 
©scanpix.ee

Ceturtdienas vakarā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā latviešu skrējēja Gunta Latiševa-Čudare 400 metru pusfinālā savā skrējienā uzstādīja savu sezonas labāko rezultātu (51,60 sekundes), taču palika desmitdaļas attālumā no fināla.

Lai tiktu finālā, savā skrējienā bija jāieņem viena no pirmajām divām vietām, bet vēl divas ceļazīmes uz finālu bija paredzētas divām ātrākajām skrējējām no pārējām dalībniecēm. Latiševa-Čudare startēja pēdējā trešajā pusfināla skrējienā pa septīto celiņu tuvu ārējai malai.

Gunta finišu sasniedza ceturtā savā skrējienā, uzstādot jaunu sezonas labāko rezultātu - 51,60 sekundes. Guntai pietrūka pavisam mazliet, lai iekļūtu finālā - viena sekundes desmitdaļa. Līdz ar to summā Latiševa-Čudare palika desmitajā vietā Eiropas čempionātā.

Ātrākā pusfināla skrējienos bija Laviai Nīlsena, kura finišēja pēc 51,21 sekundes, kas bija jauns Lielbritānijas sportistes personiskais rekords. Personisko rekordu uzstādīja arī poliete Iga Baumgarta-Vitana (51,35). Finālā skries lietuviete Agne Šerkšiniene (51,41).

Kubā dzimusī Itālijas sportiste Libanija Grenota nolika savas pirms diviem gadiem Amsterdamā izcīnītās Eiropas čempiones pilnvaras. Grenota finišēja ar laiku 51,54 sekundes, kas summā bija devītais rezultāts. Latiševa-Čudare zaudēja Grenotai vien četras sekundes simtdaļas.