Juniorēm pirmā vieta grupā, 1/8 finālā pret Zviedriju

© fiba

Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase pirmdien, 6. augustā, Eiropas čempionāta spēlē Udinē uzvarēja Ungāriju ar 71:59 un izcīnīja pirmo vietu B grupā. Astotdaļfinālā 8. augustā latvietes tiksies ar Zviedriju.

Ungārijas uzvara pār Vāciju (64:53, vācu līdere Njara Saballi nospēlēja nepilnas četras minūtes) atjaunoja Latvijas izredzes izcīnīt pirmo vietu B grupā. Pirmdienas cīņu priekšvakarā komandu veikums savstarpējās spēlēs tās sarindoja sekojoši: Ungārija 1-0, +11; Vācija 1-1, -7; Latvija 1-0, -4. Līderpozīcijas iegūšanai bija nepieciešams panākums ar astoņu punktu pārsvaru.

Pirmajā puslaikā izdevās paveikt pusi darba. Latvietes labi cīnījās par atlēkušajām bumbām (27-23), radīja spiedienu pretinieču soda laukumā un kārtīgi strādāja aizsardzībā. Vairākas reizes izdevās ātrās pārejas uzbrukumā, Jete Nulle iemeta divus tālmetienus. Pēc 20 nospēlētām minūtēm 32:27 Latvijas labā.

Trešās ceturtdaļas ievadā Aleksa Gulbe pāri pretinieces rokām iemeta sarežģītu metienu un izprovocēja piezīmi, pēc 2+1 gājiena panākot 35:28. Nulle turpināja izcilo sēriju perimetrā. Trīs tālmetieni no trijiem un latviešu pārsvars pieauga līdz deviņiem punktiem - 39:30. Ungārietes nespēja apturēt Gulbi citādi kā tikai ar pārkāpumu palīdzību, bet brīvmetienus viņa realizēja ar augstu precizitāti - 45:34. Ungārietes ar presinga un tālmetienu palīdzību centās atspēlēties, taču pusstundas beigās atkal lieliski spēlēja Gulbe. Divi metieni lēcienā ļāva atjaunot deviņu punktu pārsvaru - 54:45.

Aleksa nepārtrauca terorizēt Ungārijas aizsardzību. Komanda labi kustināja bumbu, nogādājot to līdz brīviem metieniem un Elizabete Zumenta iemeta tālmetienu - 61:47. Turpinājumā pārsvars pieauga līdz 16 punktiem. Ungārietes ar presinga palīdzību centās lauzt spēli un divreiz pietuvojās 10 punktu attālumā - 65:55 un 67:57. Viņu izmisīgie centieni samazināt starpību līdz septiņiem punktiem bija neveiksmīgi. Latvija uzvarēja ar 12 punktu pārsvaru un izcīnīja pirmo vietu B grupā.