Dinamo izgāžas trešajā trešdaļā un zaudē Indraša komandai

Krievijas pilsētā Ņižņijnovgorodā notiekošajā Gubernatora kausa pārbaudes turnīrā pirms jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas Rīgas "Dinamo", zaudējot trīs vārtus piecu minūšu laikā pēdējā trešdaļā, ar rezultātu 1:4 atzina Mika Indraša pārstāvētās Maskavas "Dynamo" pārākumu.

Jau spēles otrajā minūtē pēc Balniska noraidījuma rīdzinieki palika mazākumā, taču Maskavas centieni atklāt rezultātu nebija sekmīgi. Komandas spēlēja aktīvu, vasarīgu hokeju, bet, tuvojoties trešdaļas vidum, arī rīdzinieki nopelnīja pirmo vairākumu. Laba iespēja atklāt rezultātu bija Laurim Dārziņam, taču maskaviešu vārtsargs Kuzņecovs savu komandu glāba.

Trešdaļas beigu daļā Rīgai bija vēl viens vairākums, tomēr Maskava šoreiz neļāva izveidot neko bīstamu. Nepilnas trīs minūtes pirms trešdaļas beigām rīdzinieku aizsargs Dmitrijs Šuļeņins vēlreiz atstāja "Dinamo" mazākumā, un šoreiz Krievijas galvaspilsētas komandas uzbrukumi jau bija krietni bīstamāki. Pēc Tarasova metiena Rīgu no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Biļalovs. Pirmā trešdaļa beidzās bez vārtu guvumiem - 0:0.

Otrās trešdaļas ievadā rīdziniekiem izdevās atklāt spēles rezultātu, kad Kristaps Zīle trāpīgi meta ripu augšējā vārtu stūrī. Nākamo desmit minūšu laikā rīdzinieki divas reizes neprecīzi nomainījās, par ko saņēma noraidījumus, taču abos gadījumos vārtus izdevās nosargāt neskartus. Otrās desmit otrās trešdaļas minūtes pagāja vienos noraidījumos - te vieni, te otri palika skaitliskajā mazākumā, taču "Dinamo" aizsardzība turējās godam. Arī Biļalovs bija uzdevumu augstumos, viens pret vienu izgājienā neiztralizējot Dmitriju Kagarļicki. Tomēr Maskavas komanda sekundi pirms trešdaļas beigām vairākumā līdzsvaroja rezultātu, precīzi Biļalova vārtos metot Vadimam Šipačovam - pēc divām trešdaļām 1:1.

Savstarpējā saprašanās pirmssezonā aizvien jāslīpē arī maskaviešiem, un arī viņi pēdējās trešdaļas sākumā par sešiem laukuma spēlētājiem vienlaikus saņēma divu minūšu sodu. Rīdziniekiem gan neizdevās vairākumā izveidot neko bīstamu, un drīz vien "Dynamo" pirmoreiz mačā pārņēma vadību. Jevgeņijs Mozers septiņas minūtes pēc spēles atsākšanās izmantoja piespēli no aizvārtes un panāca 2:1 Krievijas komandas labā. Ieguvuši vadību, maskavieši neapstājās un nākamo piecu minūšu laikā guva vēl divus vārtus, ātri panākot 4:1.

Divdesmit sekundes pirms beigām Rīga vēl nopelnīja vairākumu un pirms tā pieprasīja pārtraukumu, pēc tā Biļalova vietā laukumā sūtot sesto laukuma spēlētāju. Atlikušajās sekundēs gan mainīt neko neizdevās, un Rīgas "Dinamo" piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:4.

Maskavas Dynamo - Rīgas Dinamo 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Vārti: 20:37 Zīle (Mitinens, Šuļeņins) 0:1, 39:39 Šipačovs (Volkovs, vair.) 1:1, 46:54 Mozers (Muranovs) 2:1, 50:14 Karagļickis (Koivisto, Hietanens) 3:1, 51:33 Sidļarovs (Jefremovs) 4:1.
Noraidījumi: 16:12