Graudiņa/Kravčenoka zaudē un ieņem 17. vietu

© fivb.ch

Austrijas galvaspilsētā Vīnē turpinās Pasaules tūres piecu zvaigžņu posms pludmales volejbolā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā U22 Eiropas vicečempiones Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka šodien negaisa iztraucētā cīņā piekāpās vācietēm Viktorijai Bīnekai/Izabellai Šneiderei (1-2) un finišēja 17. pozīcijā. Mūsu dāmas par šo turnīru nopelnīja karjeras lielāko punktu skaitu un rekordlielu naudas balvu.

"Vienna Major" pamatturnīra izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka spēkojās ar 27 gadus vecajām vācietēm Viktoriju Bīneku un Izabellu Šneideri, pret kurām tika piedzīvots zaudējums Eiropas čempionātā - 21:23, 21:18, 8:15. Šīs vācietes šogad piedalījās desmit sacensībās un vienmēr tika desmitniekā.

Pirmā seta sākumā mūsējās nonāca iedzinējos (0:2). Graudiņas bloks - 2:2. Kravčenokas eiss - 3:2. Vāciete netrāpīja laukumā (6:4). Tikmēr sāka spēcīgi līt. Kravčenoka panāca 8:5. Cīnoties ar lietu, Graudiņa pamēģināja uzservēt no apakšas (8:6), pēc tam vācietes panāca 8:7. Spēcīgā lietus un negaisa dēļ spēle tika pārtraukta. Pēc apmēram 20 minūšu pauzes spēle varēja turpināties. Mūsējās nokļuva līdz 13:11, bet vācietes izlīdzināja - 14:14. Bet tad spēle atkal tika pārtraukta. Pēc apmēram 80 minūšu pārtraukuma spēle atsākās, un mūsu dāmas guva panākumu - 21:19.

Otrajā setā vācietes revanšējās ar 16:21.

Trešajā setā Latvijas duetam izveidojas deficīts (3:5). Kravčenoka ar izmisīgu sitienu laimīgi panāca 4:5. Pēc tam izglāba aizsardzībā un noformēja 5:5. Graudiņas bloks - 7:7. Pretiniece izservēja autā - 8:8. Vācietēm uzsmaidīja veiksme (9:11), mūsējam vajadzīgs pārtraukums, arī nākamais punkts pretiniecēm (9:12). Graudiņas bloks - 11:12. Vācietes eiss - 11:14, bet nākamā serve autā. Kravčenokas eiss - 13:14. Mača pēdējā izspēlē daugavpiliete izglāba, taču uzbrukums atdūrās pret tīkla trosi - 13:15.

Mūsu dāmas ieguva 17. vietu un Vīnē ievāca rekordražu - 480 punkti pasaules rangam un 6000 ASV dolāru naudas balva. NCAA noteikumi neļauj spēlētājai pelnīt, tāpēc Dienvidkalifornijas Universitātes (USC) studente Tīna Graudiņa varēs paturēt vien tik daudz, lai segtu ar šo turnīru saistītos savus izdevumus.