Graudiņa/Kravčenoka iekļūst Vīnes pamatturnīrā

© fivb.ch

Austrijas galvaspilsētā Vīnē sācies Pasaules tūres piecu zvaigžņu posms pludmales volejbolā. Šodienas kvalifikācijas pirmajā kārtā Latvijas duets Marta Ozoliņa un Agnese Caica piekāpās amerikānietēm Lorenai Fendrikai un Sārai Sponsilai (0-2). Kvalifikācijas otrajā kārtā U22 Eiropas vicečempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka pārspēja šveicietes (2-0) un iekļuva pamatsacesībās.

Vīnes posma kvalifikācijas otrajā kārtā U22 Eiropas vicečempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenokacīnījās pret šveicietēm Lauru Kaluri un Dunju Gersoni.

Pirmā seta sākumā mūsējās nonāca iedzinējos (0:2, 4:7). Pirms tehniskā pārtraukuma Graudiņa panāca 11:10. Jūrmalnieces bloks - 11:11, turpinajumā Graudiņai vēl divi bloki - 14:12. Pretiniece izsita autā (13:16), pēc tam šveicietēm trīs punkti pēc kārtas, pārtraukums. Graudiņas bloks - 18:16. Seta pēdējā epizodē šveiciete ieservēja tīklā - 21:17.

Otrā seta sākumā atkal 0:2. Kravčenoka iebakstīja bumbu pretinieču teritorijā, panākot izlīdzinājumu (2:2). Pretiniecei eiss ar tīkla palīdzību (5:6). Izvairoties no bloka, šveiciete divas reizes izsita autā - 9:8. Kravčenoka panāca 10:9. Šveicietei eiss (12:13), bet Graudiņa izlīdzināja un ar eisu deva vadību - 14:13. Jūrmalniecei divi bloki - 17:15, bet daugavpiliete noformēja 18:15. Kravčenoka divas reizes izglāba aizsardzībā un bija precīza uzbrukumā - 20:17. Mača pēdējo punktu guva Graudiņa ar bloku - 21:17.

Marta Ozoliņa un Agnese Caica pirmajā kārtā spēkojās ar 2017. gada pasaules vicečempioni Lorenu Fendriku un 2018. gada NCAA čempioni Sāru Sponsilu. Latvietēm galīgi nebija paveicies ar pretiniecēm, kuras pasaules rangā atrodas salīdzinoši zemu, jo viena no NCAA labākajām mazajām spēlētājām Sponsila šovasar sper pirmos soļus Pasaules tūrē.

Pirmā seta sākumā Caicas bloks (3:1) un Caicas eiss ar tīkla palīdzību - 4:1. Sponsila panāca izlīdzinājumu (4:4) un sarūpēja latvietēm divu punktu deficītu - 4:6. Pēc tam jau 5:9 un 6:10. Caicas bloks - 8:10. Turpinājumā saimniekoja mača favorītes un guva piecus punktus pēc kārtas (10:17). Tādējādi pirmajā setā zaudējums - 13:21.

Otrā seta sākumā Ozoliņa bija precīza uzbrukumā (1:1), bet tad trīs punkti pretiniecēm, kuras pēc tam palielināja savu pārsvaru (2:7). Latvietes pieprasīja pārtraukumu, taču lietu kārtība neuzlabojās. Fendrikas eiss - 3:9, arī nākamie divi punkti amerikānietēm. Sponsilas eiss (4:14), bet Caica atbildēja ar bloku. Fendrikas eiss - 5:16. Šajā spēles nogrieznī amerikānietes dominēja, līdz ar to latvietēm zaudējums arī otrajā setā - 7:21.

Pamatturnīra sacensībās Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka spēlēs jau rīt, savukārt Latvijas pludmales volejbola flagmaņi Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs startēs ceturtdien.