Juniores pasaules čempionātā astotās

© fiba

Pasaules U17 kausā basketbolā meitenēm astoto vietu ieguva Kaspara Mājenieka vadītā Latvijas izlase, kas turnīru pabeidza ar vēl vienu sakāvi - šoreiz pret Āzijas vicečempioni Japānu, kas cīņā par septīto pozīciju bija pārāka ar rezultātu 75:57.

Pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē neliels pārsvars piederēja Latvijai, kas pēc Evas Indriķes groza tika pie trīs punktu vadības (6:3) un pēc Lauras Melderes soda metiena ceturkšņa vidū vēl bija priekšā ar vienu punktu (9:8). Tomēr tad iniciatīvu pārņēma japānietes.

Divarpus minūtes vēlāk Āzijas vicečempiones bija vadībā ar sešiem punktiem (17:11) un ceturtdaļu noslēdza ar plus septiņi (21:14), bet lielais trieciens vēl bija tikai priekšā. Otro ceturksni japānietes sāka ar deviņiem punktiem pēc kārtas (30:14) un puslaiku noslēdza jau ar 20 punktu vadību (45:25). Otro puslaiku latvietes sāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas (32:45), tomēr tuvāk par -13 tā arī netika un reālā cīņā par uzvaru neiesaistījās.

Latvijas U17 meiteņu izlase čempionātu sāka ar zaudējumiem Kanādai (51:65) un Austrālijai (41:60), bet tad ar 68:47 apspēlēja Angolu un grupā ieņēma trešo vietu. Astotdaļfinālā latvietes ar rezultātu 72:58 pieveica Argentīnu, bet ceturtdaļfinālā atzina spēcīgās Francijas pārākumu (43:67) un pusfinālā par 5.-8. vietu cieta sakāvi arī pret Itāliju (49:86). Eiropas U16 čempionātā Latvija ieguva ceturto vietu.

Latvijas U17 - Japānas U17 57:75 (14:21, 11:24, 15:12, 17:18)
Latvijas U17: Meldere 15 (18ab), Nulle 11 (4rp, 4kļ), Indriķe 8, Miķelsone 6 (11ab, 4kļ), Loceniece 4, Veršele 4, Vihmane 4, Fricsone 3, Rudzīte 2, Kļeščova, Steinharde.