Spartakam graujoša uzvara pār Sanmarīno komandu

Jūrmalā, Slokas stadionā, šovakar UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 2. kārtas spēlē pēdējo divu gadu Latvijas čempione Jūrmalas ''Spartaks'' ar rezultātu 6:0 sagrāva Sanmarīno klubu ''La Fiorita''. Divus vārtus šajā mačā guva Jevgeņijs Kobzars.

Pēdējo divu gadu Latvijas čempione Jūrmalas ''Spartaks'' cienīgi aizvadīja Čempionu līgas kvalifikācijas 1. kārtu pret Serbijas spēcīgāko komandu ''Crvena Zvezda'' - Rīgā, Skonto stadionā, nospēlēts neizšķirti 0:0, šāds rezultāts saglabāts arī lielāko daļu spēles laika Serbijā, taču izskaņā ''Crvena Zvezda'' pierādīja savu meistarības pārākumu un uzvarēja ar 2:0.

UEFA mainītie noteikumi ''Spartakam'' ļāva turpināt starptautisko spēļu sezonu un cīnīties Eiropas līgas kvalifikācijā kur pretī stājās Sanmarīno komanda ''La Fiorita''. Sanmarīno komanda šogad izcīnīja vēsturisku uzvaru, pirmoreiz pārvarot Eirokausu kārtu - Eiropas līgas priekšsacīkstēs izdevās divu spēļu summā ar 3:1 pieveikt "Bala Town" no Velsas.

Jūrmalas ''Spartaks'' jau spēles pirmajā puslaikā pierādīja, ka ir klasi spēcīgāka komanda. Sestajā minūtē pēc Oļega Dmitrijeva piespēles bumbu vārtos raidīja Jevgēņijs Kobzars, kas ļāva jūrmalniekiem turpinājumā spēlēt atbrīvotāk. Mājinieki nesamazināja apgriezienus, un 20. minūtē Artēmijs Malejevs dubultoja ''Spartaka'' pārsvaru (2:0). Ilgi nebija jāgaida arī līdz trešajiem vārtiem - sešas minūtes vēlāk 3:0 panāca Kobzars. Puslaika otrajā daļā ''Spartaks'' par katru cenu nemēģināja gūt ceturtos vārtus, savukārt Sanmarīno komanda uzbrukumā izskatījās visai bezcerīga. Tādējādi pēc 45 minūtēm jūrmalniekiem 3:0 pārsvars.

Jūrmalas klubs arī otrajā puslaikā turpināja kontrolēt notikumus laukumā, ''La Fiorita'' pat neizpildīja nevienu sitienu pa vārtiem, savukārt mājinieki palielināja savu pārsvaru. 64. minūtē pēc Dmitrijeva izpildītā stūra sitiena izcēlās aizsargs Ingus Šlampe (4:0). Divas minūtes vēlāk piektos vārtus spēlē guva Ariagners Smits, bet 73. minūtē pārspēt pretinieku vārtsargu izdevās arī Ingaram Sarmim Stuglim, kurš tikai pirms divām minūtēm bija devies laukumā - 6:0. Izskaņā spēle nonāca līdz loģiskam iznākumam, vārtiem šajā spēlē gan vairs neesot.