Šmēdiņam/Samoilovam pirmā vieta grupā

© cev

Eiropas čempionāta pludmales volejbolā trešo uzvaru trīs spēlēs izcīnījuši Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latvieši cīņā par uzvaru grupā ar 2-0 (21:16, 21:18) pieveica poļus Gržegoržu Fijaleku un Mihalu Brilu, garantējot vietu astotdaļfinālā.

Aleksandrs Samoiovs un Jānis Šmēdiņš Eiropas čempionātu nav sākuši visai pārliecinoši. Pret zemu izsētajiem vāciešiem uzvara trīs setos, bet pret lietuviešiem arī nebija tālu, lai būtu jāaizvada trešais sets. Skaidrs, ka poļi Gržegoržs Fijaleks un Mihals Brils nepieļaus tādas kļūdas, kādas pieļāva iepriekšējie pretinieki. Uz to norāda arī poļu pārliecinošās uzvaras pirmajās divās spēlēs. Abi dueti noteikti gribēja izcīnīt uzvaru grupā un vietu astotdaļfinālā.

Spēli labāk sāka latvieši, uzreiz iegūstot divu punktu pārsvaru. Drīz pēc tam Šmēdiņš labi nospēlēja pie tīkla, rezultātam kļūstot 4:1. Pateicoties Brila blokam, poļi sadeldēja deficītu līdz minimumam. Poļiem radās iespēja arī panākt neizšķirtu, bet Fijaleks izsita bumbu autā (6:4). Latvieši uz brīdi ieguva arī trīs punktu pārsvaru, bet pēc Fijaleka eisa tas saruka līdz minimumam (9:8).

Īsi pēc tehniskā pārtraukuma latviešiem izdevās atspēlēt divas bumbas aizsardzībā un izkārtot sev ērtu četru punktu pārsvaru (15:11). Nākamos divus punktus guva poļi, kad uzbrukumu nerealizēja Samoilovs. Situāciju ar ļoti labu servi uzlaboja Šmēdiņš, atjaunojot komfortablo pārsvaru (17:13). Poļi paņēma pārtraukumu un divus punktus atspēlēja, bet seta galotnē atkal labāki bija Latvijas pludmales volejbolisti - 21:16.

Otrā seta sākumā Latvijas pāris nonāca iedzinējos, bet pretinieku kļūda uzbrukumā un Šmēdiņa eiss jau deva divu punktu pārsvaru (4:2). Poļi uzreiz prata izlīdzināt rezultātu, īsu brīdi cīņai ritot punkts punktā. Tad ar eisu un darbību aizsardzībā atzīmējās Šmēdiņš, bet Samoilovs noslēdza epizodi (8:5). Neilgi pēc tam Šmēdiņš trešo reizi setā izcēlās ar rezultatīvu servi, panākot jau četru punktu pārsvaru (11:7). Pirms tehniskā pārtraukuma Latvijas duets atkārtoja lielāko pārsvaru līdz tam mačā, kad bumbu autā izsita Fijaleks (13:8).

Seta turpinājumā poļiem īsti neradās iespējas atgūties, jo Samoilovs un Šmēdiņš spēlēja disciplinēti un galvenais, ka precīzi. Rezultāta starpība tā arī palika ap pieciem punktiem līdz pat seta beigām, kad latvieši nespēja realizēt pirmās trīs mačbumbas. Ar ceturto piegājienu tomēr izdevās likt punktu mačam ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:18). Līdz ar to Samoilovs un Šmēdiņš garantējuši vietu astotdaļfinālā, kas Hāgā risināsies 20. jūlijā, bet pārējās spēļu vietās dienu vēlāk.