U20 izlase grupas turnīru pabeidz kā pirmie

© fiba

Sofijā, Bulgārijā turpinās Eiropas U20 čempionāts basketbolā vīriešiem. Ceturto uzvaru četrās spēlēs izcīnījusi Latvijas izlase, kas ar rezultātu 81:56 pārspēja Baltkrievijas vienaudžus, tiekot pie pirmās vietas savā grupā.

Līdz šim Latvijas izlasei šajā turnīrā izdevies izcīnīt trīs uzvaras trīs spēlēs. Uzvaru grupā nodrošinātu panākums pret Baltkrieviju, kas aizvadījusi vien divas spēles, izcīnot uzvaru un piedzīvojot zaudējumu. Šajā mačā favorīti bija latvieši, neskatoties uz savainojumu radītajām problēmām komandas garajā galā.

Spēles rezultātu atklāja baltkrievi, kad nostrādāja "Ventspils" sistēmā audzināto Vladislava Mikuļska un Denisa Vikentjeva sadarbība. Baltkrieviem izdevās izvirzīties vadībā ar 8:4, bet pēc trīs spēlētām minūtēm Artūrs Strautiņš ar tālmetienu izvirzīja vadībā latviešus. Mikuļskis ar tālmetienu un labu caurgājienu divreiz atgrieza vadībā baltkrievus. Arī ceturtdaļas otrajā pusē baltkrieviem turpināja veikties metienos no distances, kas neļāva Latvijas izlasei nostiprināties vadībā. Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām rezultāts bija neizšķirts (19:19). Atlikušajā laikā komandas apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, dodoties atpūtā pie rezultāta 21:21.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās ātra un dinamiska spēle. Latvijas izlasei izdevās iekrāt četru punktu pārsvaru, bet ar metienu precizitāti vēl joprojām nevarēja lepoties (27:23). Ar ātrām pārejām uzbrukumā latviešiem izdevās vēl palielināt pārsvaru, kamēr baltkrievi meklēja veidus, kā regulārāk tikt pie kaut metiena iespējas. Ceturtdaļas vidū Dāvids Atelbauers realizēja tālmetienu, pēc kura Baltkrievija paņēma pārtraukumu (36:25). Ja Latvijas izlases aizsardzība būtiski uzlabojās, tad Baltkrievijai tā kļuva brīžiem pat briesmīga. Tas ļāva latviešiem uzvarēt pirmo puslaiku ar rezultātu 48:30.

Lielais pārtraukums Baltkrievijai īsti nelīdzēja. Pirmos punktus izdevās gūt vien pēc teju piecām nospēlētām minūtēm, kad skaisti bumbu grozā no augās pēc ātrās pārejas trieca Vikentjevs. Tikmēr Latvijas basketbolisti punktus guva biežāk, iekrājot 25 punktu pārsvaru (57:32). Ceturtdaļas otrajā pusē baltkrieviem padevās labs nogrieznis, sadeldējot deficītu līdz 20 punktiem. Ceturtdaļas izskaņā latviešiem izdevās noturēt vismaz šo pārsvaru - 63:41.

Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti atkal noturēja pretiniekus uz nulles teju piecas minūtes, kad divus no trīs soda metieniem realizēja Antons Zareckis. Neesot laukumā Strautiņam, arī latviešiem ar punktu gūšanu negāja spoži. Biežas kļūdas saspēlē un neprecīzi metieni deva vien 26 punktu pārsvaru (69:43). Ceturtdaļas otrajā pusē abas komandas uzlaboja sniegumu uzbrukumā. Principā tika gaidītas spēles beigas, Latvijas izlasei tiekot pie pārliecinošas uzvaras ar rezultātu 81:56 un pirmās vietas grupā.

Latvijas U20 izlase ceturtdaļfināla spēli aizvadīs piektdien, kad mērosies spēkiem ar B grupas otro labāko komandu. Dotajā brīdī tā varētu būt Slovēnijas vai Igaunijas izlase.