Šmēdiņam/Samoilovam čempionāta ievadā uzvara trīs setos

© fivb

Pirmdien Nīderlandē notiekošā Eiropas čempionāta pirmajā spēlē Latvijas vīru duets Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs ar rezultātu 2-1 apspēlēja Vācijas pāri Janniks Harmss un Filips Ame Bergmans.

Šmēdiņš un Samoilovs, kuri izlikti ar septīto numuru, pirmajā spēlē tikās ar vāciešiem Harmsu un Bergmanu, kurus organizatori bija izlikuši ar 26. numuru. Pēc pārliecinošas uzvaras pirmajā setā (21:13) sekoja atslābināšanās un vēl pārliecinošāk zaudēts otrais sets - 11:21.

Uz izšķirošo trešo setu savākties nebija viegli, cīņa risinājās līdzīga, taču latviešu pāris kontrolēja spēles gaitu. Vācijas duets gan nekur tālu mūsējiem neļāva aizskriet un turējās turpat dažu punktu attālumā. Galotni Šmēdiņš un Samoilovs nospēlēja droši un svinēja uzvaru setā (15:12), kā arī visā mačā ar 2-1.

Nākamie pretinieki Šmēdiņam un Samoilovam būs Arns Rumševics un Luks Kazdailis. Ar 23. numuru izliktie lietuvieši čempionātu sāks šovakar ar spēli pret poļiem Fijaleku un Brilu.

Jau vēstījām, ka ar uzvaru Eiropas čempionātu sāka arī otrs Latvijas vīru duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri ar 2-0 apspēlēja Matiasu Berntsenu un Hendriku Molu no Norvēģijas.