Liepājniekiem 0:3 un minimālas izredzes atspēlēties

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā spēlē šovakar "Liepāja" savā laukumā "Daugavas" stadionā ar 0:3 zaudēja Zviedrijas klubam Gēteborgas "Hacken". Atbildes spēle nākamo ceturtdien risināsies Gēteborgā.

Jau mača pirmajā minūtē mājiniekiem radās lieliska iespēja izvirzīties vadībā - pēc stūra sitiena bumbu ar galvu uz vārtu tālo stabu novirzīja Dmitrijs Hmizs, taču „Liepājas” nesenais jaunieguvums Vladimirs Kamešs mazliet nepaspēja līdz bumbai, kuru atlika vien ievirzīt vārtos. Drīz pēc tam atbildēja arī „Hacken”, kad Viktors Lunberjs pēc komandas biedra centrējuma sita pāri vārtiem.

Zviedrijas klubs turpinājumā vairāk kontrolēja bumbu, biežāk izpildīja stūra sitienus un centrējumus, taču tikai vienā epizodē radās reāli draudi Arsena Beglarjana sargātajiem liepājnieku vārtiem. Puslaika beigās mājinieki mazliet atdzīvojās - netālu no soda laukuma robežas noteikumi tika pārkāpti pret Kamešu, tomēr Jāņa Ikaunieka izpildītais sitiens „Hacken” vārtsargu Pēteru Abrahamsonu neapgrūtināja. Puslaika pēdējā minūtē bīstams moments bija pie liepājnieku vārtiem, bet droši nospēlēja aizsargs Seidina Keitā.

Arī otro puslaiku nedaudz aktīvāk iesāka „Liepājas” futbolisti, bet šoreiz turpinājums bija ilgāks par pāris minūtēm. 56. minūtē liepājnieki veica pirmo spēlētāju maiņu, Mārtiņa Ķigura vietā laukumā sūtot pieredzējušo uzbrucēju Ģirtu Karlsonu. Tieši viņam pēc pāris minūtēm bija laba iespēja atklāt spēles rezultātu, taču to izmantot neizdevās. Vēl pēc brīža bīstamu centrējumu izdarīja Raivis Jurkovskis un Abrahamsons bumbu ieguva tikai ar lielām pūlēm.

64. minūtē Kameša vietā laukumā nāca Verners Apiņš, un „Liepājas” komandas uzbrukumi turpinājās. Taču 74. minūtē "Hacken" noorganizēja uzbrukumu, kurā Mervans Čeliks iemeta bumbu soda laukumā pa sitienam nesen laukumā uznākušajam Daleho Irandustam, kurš eleganti raidīja bumbu pāri vārtsargam tālajā stūrī - 0:1. Aizritēja tikai pāris minūtes un viesi izveidoja pretuzbrukumu, kurā Nasiru Mohammeda veikto sitienu Beglarjans atvairīja, bet pie bumba pirmais bija viens no Zviedrijas čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem, brazīlietis Paulinju - 0:2.

Mača 82. minūtē teicama Irandusta piespēle izvirzīja labā sitiena pozīcijā Čeliku, kurš trešo reizi raidīja bumbu laukuma saimnieku vārtos - 0:3. Mača izskaņā aktīvs bija Ikaunieks, kuram bija pāris vārtu gūšanas izdevības, tomēr samazināt rezultāta starpību neizdevās.

Liepāja - Hacken 0:3 (0:0)
Vārti: Irandusts 74', Paulinju 77', Čeliks 82'.
Brīdinājumi: Ikaunieks 52’, Torress 90+5' - Arkivuo 44’.
Liepāja: Beglarjans - Keita, Gejs, Tobers, Jurkovskis - Strumija, Hmizs (Torress 76'), Kozlovs - Ķigurs (Karlsons 56’), Ikaunieks, Kamešs (Apiņš 64’).
Hacken: Abrahamsons - A. Andešons, Vālstrems, Hammars, Arkivuo - Friberjs (Falcetass 72'), Lundberjs (Irandusts 57’), Berjgrēns - Mohammeds, Paulinju (Krespo 84'), Čeliks.
Galvenais tiesnesis: Marko Gvida (Itālija)
Bumbas kontrole: 40% : 60%
Sitieni (vārtu rāmī): 6 (2) : 11 (5)