Zaudējums pārbaudes spēlē pret Krieviju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien, 25. jūnijā, pārbaudes spēlē iztērēja 12 punktu pārsvaru un zaudēja Krievijas izlasei ar 71:79. Trešdien komanda sāks piecu dienu izbraukumu, Pasaules kausa kvalifikācijā sacenšoties pret Zviedriju (28. jūnijā) un Ukrainu (1. jūlijā).

Debijas spēle valstsvienībā bija Artim Atem. Rucavas basketbola lepnums laukumā devās starta pieciniekā, pirmajā puslaikā atzīmējoties ar divām izcīnītām bumbām uzbrukumā un vienu piespēli. Jāizceļ līdzjutēju aktivitāte - spēli apmeklēja ap 8000 skatītāju, radot svētku atmosfēru.

Starta piecinieki

Latvija: Strēlnieks, Dairis Bertāns, Ate, Dāvis Bertāns, Meiers
Krievija: Hvostovs, Karasjovs, Antonovs, Kurbanovs, Mozgovs

Pirmajās sešās minūtēs labāk spēlēja Krievijas basketbolisti. Ciemiņi ātrāk pārgāja no uzbrukuma aizsardzībā, labāk spēlēja savā laukuma pusē un precīzāk meta. Izrāviens 0:13 deva Sergeja Bazareviča komandai 15 punktu pārsvaru - 4:19. Latvija ātri sakrāja komandas piezīmju normu un viesi turpināja turēties priekšā - 6:21 un 8:23. Turpinājumā arī krievi pārsniedza pārkāpumu limitu un latvieši regulāri stājās uz soda metienu līnijas, ceturtdaļas beigās tādā veidā sakrājot 11 punktus. Žanis Peiners bija labākais aizsardzībā, bet uzbrukumā savilka sev virsū pretinieku aizsargus un nogādāja bumbu Anžejam Pasečņikam - 21:28.

Visa otrā ceturdaļa pagāja pakaļdzīšanās noskaņās. Vairākas reizes izdevās pietuvoties divu punktu attālumā - 30:32, 34:36, 37:39. Īpaši labi krita Jānim Strēlniekam - 11 punkti ceturtdaļā, 16 puslaikā. Grieķijas vicečempiona tālmetiens samazināja starpību līdz minimumam (40:41), tomēr izrauties priekšā neizdevās. Pirmos tuvošanās mēģinājumus ar sešu punktu sērija pārtrauca Krievijas kapteinis Vitālijs Fridzons. Labi darbojās arī saspēles vadītājs Dmitrijs Hvostovs, bet puslaika beigās viesi izmantoja Rolandam Šmitam piešķirto tehnisko piezīmi. Hvostovs iemeta brīvmetienu, bet Antonovs ar precīzu metienu pabeidza bumbas kontroli - 40:46. Peinera piespēle Šmitam ļāva divus punktus atspēlēt - 42:46.

Vladimira Ivļeva brīvmetieni atjaunoja plus seši Krievijai (42:48), taču nākamos 10 punktus guva latvieši. Ojārs Siliņš realizēja tālu divpunktnieku, pa četriem punktiem sameta Mārtiņš Meiers un Jānis Strēlnieks - 52:48! Izrāviena vidū abu komandu spēlētāji, tai skaitā Artis Ate, tika pie tehniskajām piezīmēm. Krievijas “dzelzs vīrs” Antonovs ar tālmetienu atjaunoja minimālu priekšroku viesiem - 52:53. Pusstundas beigas atkal piederēja Latvijai. Lidojošais Strēlnieks palielināja rēķinu līdz 22 punktiem, bet Dāvis Bertāns apgādāja Pasečņiku un iemeta divus no trijiem brīvmetieniem - 60:55.

Pauzēs notika arī divi spilgtākie mūzikālie priekšnesumi “Tautumeitu” un “Līvu” izpildījumā (“Simts gadu lapas ir dzītas, simts gadu vainagos vītas”). Uzreiz pēc tam nākamie Eirolīgas spēlētāji Žanis Peiners un Rolands Šmits panāca plus deviņi - 64:55. Minūti vēlāk perimetrā izcēlās Dairis Bertāns - 67:55. Krievijas pamatcentrs Mozgovs atstāja laukumu ar piecām piezīmēm, tomēr viņa kolēģi turpināja cīņu. Pēc Hvostova tālmetiena un Zubkova divpunktnieka plus pieci - 67:62. Brīdi vēlāk Dairis Bertāns saņēma tehnisko piezīmi. Summā tas bija ceturtais pārkāpums, bet pretinieku bumbas kontroles laikā piekto piezīmi saņēma Jānis Strēlnieks. Krievi iemeta divus no trijiem brīvmetieniem, izcīnīja atlēkušo bumbu, bet tālmetiens nebija precīzs - 67:64.

Pamata saspēles vadītāja prombūtne mainīja cīņas gaitu. Latvija atjaunoja plus pieci (69:64), tomēr pretinieki nerimās. Hvostovs ar tālmetienu palielināja personīgo rēķinu līdz 20 punktiem - 69:69. Trīsdesmit septītajā minūtē Antonovs izvirzīja ciemiņus vadībā (69:71), bet vēl pēc 60 sekundēm Hvostovs tika pie Džordana skaitļa - 69:76. Latviešu saspēle kliboja, savukārt viesu līderi bija uzdevumu augstumos. Kurbanovs un Antonovs ātrajā pārejā panāca plus deviņi, bet Mihails Kulagins atjaunoja divciparu pārsvaru - 69:79. Pamatlaikā palika 62 sekundes, kurās atspēlēties neizdevās.