\\Sports
Sevastova paliek bez Maljorkas turnīra titula
 
©scanpix.ee

Anastasija Sevastova (WTA 20.) Maljorkas "International" sērijas turnīra finālā ar 4:6, 5:7 zaudēja pirmoreiz WTA finālā spēlējušajai Vācijas tenisistei Tatjanai Marijai (WTA 79.). Sevastovai bija nepieciešama atkārtota uzvara Spānijā, lai paliktu WTA ranga divdesmitniekā.

Sevastova līdz finālam tika ar agresīvu uzbrukuma spēlētāju apspēlēšanu tādos mačos, kuros pret izšķērdīgām pretiniecēm sekmīgi darbojās Anastasijas iecienītā aizsardzības un pretuzbrukumu taktika. Šodien Sevastovai pretī stājās viņai līdzīgā stilā spēlējošā Marija, aicinot Sevastovu iet ārā no komforta zonas ar biežu spēles diktēšanu. Sevastovai lielas grūtības radās pret Vācijas tenisistes ļoti daudz izmantoto "slaisu" un regulāriem izgājieniem pie tīkla.

Sevastova pirmajā servēšanas reizē izkļuva no 0:40 deficīta, pirmo breikbumbu atspēlējot ar apvedošo sitienu, bet nākamās divas izspēles beidzās ar Marijas "backhand" kļūdām. Sevastova nākamajā geimā atspēlējās no 0:30, bet seta turpinājumā viņai radās vairākas breika iespējas, kuras gan neizdevās izmantot, jo vairumā gadījumu Marija nospēlēja spēcīgi un precīzi.

Marija piektajā geimā atspēlēja divas breikbumbas - pirmo ar spēcīgu servi un otro ar "volley", apturot Sevastovas apvedošo sitienu. Vēl trīs breikbumbas Sevastovai bija devītajā geimā, kura iznākums izšķīra seta likteni. Anastasija pirmās breikbumbas izspēlē iesita tīklā pēc Marijas kārtējā "slaisa", bet nākamo divu breikbumbu izspēlēs pie vārda netika. Marijai vispirms spēcīga otrā serve, bet trešo breikbumbu atspēlēja pirmās serves un "forehand" uzbrukuma kombinācija.

Sevastova no "vienādi" geimu pabeidza ar diviem "forehand" autiem un nesekmīgi nospēlēja arī nākamajā geimā, kurā nevarēja atļauties zaudēt. Sevastova zaudēja izspēli pie tīkla, pēc tam kļūdījās ar "forehand" un raidīja tribīnēs "smešu" - otro reizi setā 0:40 deficīts, kas šoreiz nozīmēja trīs setbumbas. Sevastova atspēlēja tikai pirmo, trāpot "forehand" gar sānu līniju. Šķita, ka tiks atspēlēta arī otrā setbumba, taču Anastasija rupji kļūdījās. Marija ar grūtībām spēja bumbiņu atsist pēc labas Sevastovas diagonālās serves, bet pie tīkla izgājusī Sevastova nespēja bumbiņu pārcelt pāri tīklam.

Sevastova 2. seta sākumā ar vairāku uzbrukumu sēriju izmantoja nupat iepriekšējā setā uzvarējušās Marijas atslābināšanās brīdi un ieguva pirmo breiku mačā. Drīz sekoja vēl viens, un Sevastova pēc ceturtā geima bija vadībā ar 4:0. Kad Marija uzvarēja piektajā geimā, tas tobrīd izskatījās pēc goda geima, taču Marijai šajā setā bija daudz lielāki mērķi, atspēlējot visu lielo deficītu!

Sevastova pirmo breiku zaudēja geimā, kurā Marijai vairāki sekmīgi izgājieni pie tīkla, bet otrais breiks zaudēts savu kļūdu dēļ - viņai astotajā geimā bija četri neprecīzi sitieni, rezultātam kļūstot 4:4. Marija pēc tam nosargāja servi, liekot Sevastovai servēt par palikšanu mačā. Sevastova 10. geimā no 15:40 atspēlēja divas mačbumbas - pirmā novērsta ar labu servi, bet otro viņa atspēlēja ar apvedošo sitienu pēc Marijas izgājiena pie tīkla.

Šī kombinācija - došanās pie tīkla, liekot Sevastovai spēlēt ar apvedošo sitienu,- Marijai mačā vairumā gadījumu bija produktīva un nospēlēja izšķirošu lomu 12. geimā. Sevastova bija vadībā ar 40:30, iegūstot iespēju nodrošināt taibreiku, taču nebija lemts. Anastasija trīs reizes pēc kārtas nespēja Mariju apspēlēt ar apvedošajiem sitieniem. Pirmajos divos gadījumos bumbiņa netika pāri tīklam, bet trešajā reizē, kas bija trešās mačbumbas izspēle, Sevastovai liels sānu auts - 5:7.

Sevastova tikai otro reizi (13-2) zaudēja Maljorkā. Pirmais zaudējums bija pirms diviem gadiem finālā Karolīnai Garsijai, bet pagājušajā gadā Sevastova uzvarēja finālā, toreiz pieveicot Jūliju Gērgesu. Nespējot aizstāvēt titulu, Sevastova WTA rangā zaudēs vienu pozīciju, izkrītot no Top 20. Sevastova šonedēļ Maljorkā ieguva 180 reitinga punktus (pirms gada ar titulu bija 280) un 17 258 eiro prēmiju. Viņai nākamajā nedēļā plānots starts "Premier" sērijas turnīrā Īstbornā, bet pēc tam došanās uz Vimbldonu. Tikmēr Marija 30 gadu vecumā pirmoreiz uzvarēja WTA vienspēļu turnīrā.