\\Sports
Kapteinis palīdz Serbijai uzvarēt
 
©scanpix.ee

Cīņas 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā uzsākušas arī E grupas komandas, Serbijas izlasei ar rezultātu 1:0 uzveicot Kostarikas valstsvienību. Vienīgos vārtus guva komandas kapteinis Aleksandars Kolarovs, realizējot skaistu standartsituāciju un iegriežot bumbu tuvajā vārtu stūrī.

Jau no pirmajām spēles minūtēm abas komandas nekautrējās demonstrēt atklātu un uzbrūkošu futbolu, spēlei ātri ritot no vieniem vārtiem līdz otriem. Kostarikāņi uzbrukumu veidošanā bieži vien izmantoja centrējumus no flangiem - pirmā labā iespēja radās Džankarlo Gonzalesam pēc stūra sitiena, tomēr nepieskatītais aizsargs ar galvu sita pāri. Serbi savukārt centās izraustīt pretinieku aizsardzību ar ātrām piespēlēm pa zemi. Uzbrukumam pieslēdzās pieredzējušais Braņislavs Ivanovičs, kurš raidīja spēcīgu piespēli gar vārtiem, tomēr pēdējā brīdī bumbu aizķēra vārtsargs Keilors Navass.

Pirmā puslaika vidū iniciatīvu pamazām pārņēma Serbija, kas uzbrukumus vairāk virzīja caur labo malu, kur aktīvi darbojās Ivanovičs un Dušans Tadičs. Kostarikāņi gan aizsardzībā spēlēja ļoti organizēti un kompakti, nosedzot piespēļu līnijas un meklējot iespējas aizskriet pretuzbrukumos. Vienā no tādiem līdz labai sitiena pozīcijai no soda laukuma robežas tika Marko Urenja, taču uzbrucējs sita ļoti neprecīzi. Puslaika izskaņā teicama iespēja izvirzīt savu komandu vadībā bija Sergejam Milinkovičam-Savičam, kurš teicami ierāvās soda laukumā un sita tā saucamajā šķērītē, bet, lai arī tiesnesis kļūdaini fiksēja aizmuguri, Navass bumbu tvēra.

Otrā puslaika sākumā serbi izveidoja vēl vienu bīstamu momentu, bet Aleksandrs Mitrovičs, nonācis aci pret aci ar Navasu, ar sitienu no tuvas distances nespēja pārspēt kostarikāņu vārtsargu. Kostarikas izlasei aizsardzībā kļuva arvien grūtāk apturēt ātrā Mitroviča izrāvienus, kuru izdevās apturēt tikai ar noteikumu pārkāpumiem. 56. minūtē pēc ilgstošiem centieniem serbiem izdevās atklāt rezultātu - izcili precīzu soda sitienu no aptuveni 25 metru attāluma realizēja komandas kapteinis Aleksandars Kolarovs, iegriežot bumbu tuvajā vārtu stūrī (0:1).

Izvirzījušies vadībā, Serbijas izlases futbolisti krietni pazemināja apgriezienus un nosēdās aizsardzībā, ļaujot Kostarikai pārņemt bumbas kontroli. Kostarikāņu galvenais treneris Oskars Ramiress veica arī pirmās spēlētāju maiņas, laukumā sūtot jaunus spēkus uzbrukumā, tostarp arī Londonas ''Arsenal'' kluba sistēmā esošo Džoelu Kempbelu, kurš bija viens no komandas galvenajiem ieročiem 2014. gada PK finālturnīrā.

Uzreiz pēc došanās laukumā, Kempbels izrāvās uzbrukuma smailē un bija jau gatavs izpildīt sitienu no soda laukuma kreisās malas, taču sitienu iztraucēja aizsargs. Pēc ilgāka pārtraukuma ar prettriecienu atzīmējās arī serbi, bet vietā bija Navass, kurš aizskāra Tadiča piespēli, kas tika adresēta Filipam Kostičam, kurš palika pilnīgi brīvs soda laukuma vidū. Kārtējā lieliskā iespēja izcelties bija Mitrovičam, kurš atkal vilcinājās ar sitiena izdarīšanu.

Spēles kompensācijas laikā izcēlās arī nopietni asumi, kad viens no Kostarikas trenera asistentiem nevēlējās atdot ārpus laukuma izsistu bumbu Nemanjam Matičam. Serbs bija ļoti neapmierināts, abi karstgalvji sāka grūstīties, tomēr kostarikāņu futbolisti abus izšķīra. Kostarikāņi uzbruka vētraini, tomēr pēdējās minūtēs vārtus gūt vairs nespēja, turnīru sākot ar zaudējumu Serbijai.

Kostarika - Serbija 0:1 (0:0)

Vārti: Kolarovs 56`
Brīdinājumi: Kalvo 22`, Guzmans 56` - Ivanovičs 59`, Prijovičs 90+8`
Kostarika (5-4-1): Navass, Gamboa, Akosta, Gonzaless, Duarte, Kalvo, Venegass (Bolanjoss 60`), Guzmans (Kolindress 73`), Bordžess, Ruiss, Urenja (Kempbels 66`).
Serbija (4-2-3-1): Stojkovičs, Kolarovs, Tosičs, Milenkovičs, Ivanovičs, Matičs, Milivojevičs, Ljajičs (Kostičs 70`), Milinkovičs-Savičs, Tadičs (Rukavina 82`), Mitrovičs (Prijovičs 90`).