Bakss/Stupelis otrie PČ posmā Cēsīs

Kaspars Stupelis © f64

Dažādu veselības problēmu nomocītā Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa svētdien Cēsis pārliecinoši uzvarēja pasaules čempionāta blakusvāģu motokrosā sestā etapa pirmajā braucienā, bet otrajā palika otrie un arī summā ierindojās šajā pozīcijā.

Bakss un Stupelis pirmajā braucienā par 32 sekundēm apsteidza pārliecinošā kopvērtējuma līdera Marvina Vanlušena no Beļģijas ekipāžu, kamēr trešajā vietā palikušais Nīderlandes pilots Koens Hermanss jau zaudēja 53 sekundes.

Šajās sacensībās Latvija bija bagātīgi pārstāvēta. Tā 13. vietu pirmajā braucienā izcīnīja igauņu pilots Kerts Variks ar latviešu kantētāju Lauri Daideru, 15. pozīcijā bija Didzis Gorbenko ar igauni Tanelu Koivu, bet 19. vietu guva vēl viena Latvijas un Igaunijas ekipāža - Margo Sons un Artūrs Linters.

Bez kopvērtējuma punktiem šoreiz palika 24. vietā finišējušie Jānis Jegorovs un Pēteris Jegorovs.

Savukārt otrajā braucienā labākā bija Vanlušena ekipāža, kas par 12 sekundēm apsteidza Baksu un Stupeli, triumfējot arī summā. Arī otrajā braucienā trešajā vietā bija Hermanss, kamēr sešinieku noslēdza Variks un Daiders.

Vēl otrajā braucienā 19. vietu guva Jegorovi, kamēr finišu nesasniedza Sons un Linters, kā arī Gorbenko un Koivu.

Tikmēr sestdien kvalifikāciju nespēja pārvarēt kantētājs Mārtiņš Zemeskalns ar lietuvieti Litauru Varjakoju, kā arī Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sestā posma vadībā ar 273 punktiem ir Vanlušens, ar 234 punktiem seko Hermanss, bet Bakss un Stupelis, kas šosezon piedzīvojuši vairākus smagus kritienus, ar 174 punktiem pacēlušies uz trešo pozīciju.

Pirms šī etapa trešajā vietā kopvērtējumā bija francūzis Valentēns Žiro, kurš sezonas ievadā brauca ar vēlāk smagu traumu guvušo latvieti Elviju Mucenieku, tomēr svētdien viņa ekipāža divos braucienos nopelnīja tikai vienu punktu.