3x3 basketbola izlase iekļūst ceturtdaļfinālā

Kārlis Lasmanis © FIBA

Manilā, Filipīnās, notiekošajā Pasaules kausa izcīņā 3x3 basketbolā vēl pirms pēdējās spēles pirmo vietu D apakšgrupā izcīnīja Latvijas izlase, kas sīvā cīņā ar 21:19 galotnē pārspēja Horvātiju un ceturtdaļfinālā tiksies ar Poliju.

Pirmo grozu spēlē guva Agnis Čavars (1:0), taču horvāti atbildēja ar izprovocētu pārkāpumu tālmetienā, precīzu tālmetienu un 5:1. Latvija gan ātri vien sadeldēja deficītu un pēc Edgara Krūmiņa tālmetiena jau bija vadībā ar trim punktiem (12:9), taču arī Horvātija ļoti ātri atgriezās cīņā un gan guva trīs punktus pēc kārtas (12:12), gan arī atguva vadību (14:13).

Īstajā brīdī atvērās Nauris Miezis, kurš ar diviem tālmetieniem panāca 15:14 un 18:16 Latvijas labā, taču horvāti atkal atjaunoja līdzsvaru (18:18). Abas komandas jau bija sakrājušas piezīmju normu, un Čavaram pie rezultāta 19:18 bija iespēja izpildīt divus soda metienus, tomēr viņš trāpīja tikai pirmo (20:18) un neizmantoja pirmo iespēju pielikt mačam punktu.

Horvāti starpību samazināja līdz minimumam (19:20), bet uzvaras grozu ar patālu metienu viena punkta vērtībā, uzbrukuma laikam ritot uz beigām, guva Kārlis Lasmanis (21:19). Rezultatīvākais Latvijai ar septiņiem punktiem bija Čavars, bet Lasmanis, Miezis un Krūmiņš guva attiecīgi sešus, piecus un trīs punktus. Sāncenšiem Ivans Rašetina (9) un Duje Kaliterna (8) guva 17 no 19 punktiem.

Pēdējo spēli grupu turnīrā Latvija aizvadīs pret Nigēriju, un mača sākums paredzēts ap plkst. 13:40 pēc Latvijas laika. Atgādinām, ka grupu turnīru Latvija sāka ar panākumiem pār Ukrainu (21:18) un Jordāniju (21:13). D grupas komandas ceturtdaļfinālā parīt tiksies ar B kvinteta veiksminiecēm. B apakšgrupā trīs komandas - Slovēnija, Polija un Igaunija - finišēja ar trim uzvarām un vienu zaudējumu, taču labāka gūto punktu skaita dēļ pirmo vietu izcīnīja Slovēnija (81 punkts), kamēr Polija (76) aiz borta atstāja Igauniju (71).