Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Sports

Čekinato - lielākās sensācijas autors Parīzē

© scanpix.ee

Dominiks Tīms "French Open" pirmajā ceturtdaļfinālā ar 6:4, 6:2, 6:1 viegli pieveica nogurušo Aleksandru Zverevu, trešo reizi pēc kārtas iekļūstot prestižā turnīra pusfinālā. Savukārt otrajā ceturtdaļfinālā tika fiksēta milzu sensācija, kad ATP ranga 72. numurs Marko Čekinato ar 6:3, 7:6(4), 1:6, 7:6(11) sakāva 2016. gada čempionu Novaku Džokoviču.

Dominiks Tīms šodien atteicās no savas ierastās izteikti agresīvās taktikas, tā vietā spēlējot daudz garās izspēles. Austrieša mērķis bija skaidrs - vēl vairāk nogurdināt Aleksandru Zverevu, kurš šodienas mačā ieradās ar trim pēc kārtas aizvadītām piecu setu cīņām. Savukārt Zverevs, kurš tradicionāli labprāt ilgi bumbojas ar aizsardzības tenisu, šodien tādai spēlei noguruma dēļ nebija gatavs un forsēja uzbrukumus, kā rezultātā pārāk daudz kļūdījās.

1. setā vienīgais breiks notika septītajā geimā, kad Zverevs trīs reizes ar sasteigtiem "forehand" sitieniem bumbiņu raidīja autā. Tīms tā ieguva divas breikbumbas (15:40) un izmantoja jau pirmo, neatvairāmi uzsitot ar diagonālo "backhand". Iespēju atspēlēties Zverevam nebija, bet šis sets daudz svarīgāks bija tieši viņam.

Saša 2. setā pirmoreiz tika nobreikots jau trešajā geimā, bet pēc piektā geima bija iedzinējos ar 1:4 un diviem breikiem. Vācijas tenisistam pēc tam bija medicīnas pārtraukums kreisajai kājai, kas par sevi pirmoreiz lika manīt jau mača trešajā geimā, bet tagad - 2. seta piektajā geimā - Zverevs saprata, ka viņam būs nepieciešama palīdzība, to saņemot nākamajā pauzē starp geimiem.

Zverevs 2. setā ieguva vienu breikbumbu, kas viņam bija ceturtajā geimā - starp abiem zaudētajiem serves geimiem. Tīms uzvarēja garā izspēlē, kurā viņam punktu vajadzēja pielikt jau pašā sākumā, taču Zverevs izvilka vairākus sarežģītus sitienus, bet beigās bija spiests atzīt sakāvi sitienu apmaiņā pie tīkla.

Zverevs pēdējā setā vienīgo geimu dabūja vien tad, kad jau bija iedzinējos ar 0:4. Zverevam nācās smagi nopūlēties, lai tiktu pie šī geima - atspēlētas trīs breikbumbas. Nākamajā geimā viņš ieguva savu otro breikbumbu mačā. Nežēlīgais Tīms to atspēlēja ar "dropšota" un apvedošā sitiena kombināciju, radot vēl lielākas ciešanas Zvereva kājām.

Zverevs Tīmu maijā ar 6:4, 6:4 pieveica Madrides "Masters 1000" turnīra finālā, bet visos pārējos četros mačos uz māla uzvarējis Tīms, kurš Sašu "French Open" pieveica arī 2016. gadā, kad abi tikās 3. kārtas cīņā, un Tīms uzvarēja ar 6:7(4), 6:3, 6:3, 6:3.

Tīms trešo reizi sasniedza "Grand Slam" pusfinālu, visi trīs viņam ir Parīzē (2016-18), šeit spēlējot tikai piekto reizi. Tīms ir Austrijas rekordists "French Open" pusfinālu ieskaitē, divi pusfināli šeit ir Tomasam Musteram (1990, 1995), bet viens Jirgenam Melceram (2010).

Tīms ar šodienas uzvaru noķēra Zverevu 2018. gadā uzvarām bagātāko spēlētāju saraksta galvgalī. Abiem tagad ir 34 uzvaras. Tikmēr Tīms ir vienīgais līderis māla uzvaru vērtējumā - Dominikam 25 uzvaras, par divām mazāk Rafaelam Nadalam, bet 3. vietā ar 21 uzvaru ir Zverevs.

Novakam Džokovičam mačā pret turnīra lielāko sensāciju Marko Čekinato problēmu netrūka. Itālijas tenisists vareni uzbruka ar jaudīgiem sitieniem no abām pusēm, regulāri arī izmantoja saīsinātos sitienus. Džokovičam atkal uz māla problēmas ar slīdēšanu, turklāt šodienas mačā Serbijas tenisistam bija nepieciešama ārstu palīdzība labajam plecam.

Nokļuvis iedzinējs ar 0-2, Džokovičs uzsāka atspēlēšanās misiju un gandrīz panāca 5. seta spēlēšanu. Džokovičs nespēja izservēt 4. setu, bet vēlāk taibreikā neizmantoja trīs setbumbas. Čekinato pēdējās setbumbas izspēlē pie 8:9 ļoti paveicās. Džokovičs ar spēcīgu "backhand" sitienu pa līniju sev izkārtoja vieglu uzbrukuma pabeigšanu ar diagonālo sitienu korta brīvajā pusē, taču viņam norāvās "forehand", kad pretinieks jau bija apspēlēts.

Džokovičs taibreikā atspēlēja trīs mačbumbas, bet no 11:11 pieļāva divas kļūdas pēc kārtas. Vispirms neprecīzs diagonālais "forehand" viņam liedza iegūt vēl vienu setbumbu, bet pēc tam ceturtās mačbumbas izspēlē Džokovičs laida garām viegli paņemamu Čekinato sisto bumbiņu, kas trāpīja laukumā!