Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Sports

Viljamsa savainojuma dēļ atsauc dalību no French Open

© scanpix.ee

Ilgi gaidītā Serēnas Viljamsas un Marijas Šarapovas tikšanās "French Open" astotdaļfinālā šodien nenotiks, jo amerikāniete neilgi pirms cīņas sākuma paziņoja par izstāšanos no turnīra.

Viljamsai savainojums gadījies jau iepriekšējā mačā vienspēļu turnīrā, bet vakar dubultspēlēs viņa mēģinājusi novērtēt situāciju spēles apstākļos.

Šodien būtu bijusi abu zvaigžņu pirmā tikšanās kopš 2016. gada "Australian Open" ceturtdaļfināla, kurā amerikāniete uzvarēja ar 6:4, 6:1. Šarapova pēc šī mača tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā un izcieta 15 mēnešus ilgu diskvalifikāciju.

Šarapova Viljamsu nav spējusi pieveikt kopš 2004. gada, kad guva abas uzvaras pret Serēnu. Viljamsa kopš tā laika uzvarējusi 18 mačos pēc kārtas un savstarpējo cīņu bilancē ir vadībā ar nomācošu 19-2.

23-kārtējai "Grand Slam" čempionei Viljamsai, kura trīs reizes triumfējusi "Roland Garros" kortos, Parīzē bija pirmais "Grand Slam" turnīrs kopš pagājušā gada janvāra, kad viņa uzvarēja "Australian Open".

Šogad Parīzē ieradusies bez māla turnīru prakses, Viljamsa ar katru maču uzlaboja sniegumu un guva trīs uzvaras - 7:6(4), 6:4 pret Kristīnu Pliškovu, 3:6, 6:3, 6:4 pret Ešliju Bārtiju un 6:3, 6:4 pret Jūliju Gērgesu.

Divkārtējā čempione Šarapova šodien tikusi pie brīvdienas, bet ceturtdaļfinālā tiksies ar 2016. gada uzvarētāju Garbinji Mugurusu vai Ļesju Curenko. Šarapovai otrdien būs pirmais "Grand Slam" ceturtdaļfināls pēc diskvalifikācijas izciešanas.