Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Sports

Halepai viegla uzvara, Vozņacki turnīrs beidzies

Simona Halepa © scanpix.ee

Darja Kasatkina šogad jau trešo reizi uzveica Karolīnu Vozņacki, Dānijas tenisisti divas dienas spēlētā mačā ar 7:6(5), 6:3 uzvarot "French Open" 4. kārtā un ar šo uzvaru nopelnot pirmo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu.

Mačs vakar pirms tumsas atnākšanas tika pārtraukts pie rezultāta 7:6(5), 3:3. Karolīna Vozņacki līdz tam brīdim bija paspējusi izlaist uzvaru 1. setā, kad viņa pie 5:3 neizservēja setu un devītajā geimā no 30:30 divreiz pēc kārtas izsita autā. Karolīna vēlāk taibreikā nenosargāja minibreiku (4:2) un no 5:5 Darjai Kasatkinai palīdzēja ar vēl diviem autiem.

"Australian Open" čempionei bija 15 stundas laika, lai saprastu, ko viņa vakar darīja nesekmīgi, taču šodien, atsākot cīņu, uzlabojumu Vozņacki spēlē nebija, zaudējot visos trīs nospēlētajos geimos. Pirmajā no tiem viņai pie 15:30 uzņemšanā radās pusiespēja, uz to reaģējot ar trim kļūdām pēc kārtas. Karolīna nākamajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, Kasatkina ieguva vēl vienu un kārtējo reizi uzvarēja garā izspēlē, kas beidzās ar Vozņacki sitienu autā. Ieguvusi 5:3 pārsvaru, Kasatkina netraucēti izservēja maču.

Kasatkina šogad jau trešā uzvara pār Vozņacki, kuru viņa uzveica arī februārī Sanktpēterburgā un martā Indianvelsā. Šodien abām bija pirmā tikšanās uz māla, kas daudz ērtāks segums ir Krievijas tenisistei. Kasatkina sekmīgi izmantoja Karolīnas neveiklo pārvietošanos uz māla uz uzvarēja taktiskā cīņā.

2014. gada "French Open" junioru turnīra čempione pirmoreiz sasniedza pieaugušo turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņai ir arī pirmais ceturtdaļfināls "Grand Slam" turnīros. Vozņacki māla nepatikas dēļ Parīzē kalnus nav gāzusi, šeit ne reizi netiekot tālāk par ceturtdaļfinālu, kas sasniegts divreiz.

Tikai 59 minūtes, lai uzvarētu 4. kārtas mačā, bija nepieciešamas divreiz finālā zaudējušajai Simonai Halepai, kura ar 6:2, 6:1 sagrāva Elīzi Mertensu, atkārtojot pagājušajā mēnesī Madridē sasniegto rezultātu - beļģietei arī toreiz zaudēti tikai trīs geimi (6:0, 6:3).

Halepai nepieciešama vēl viena uzvara, lai saglabātu cerības palikt ranga 1. vietā. Ja Simona izstāsies pirms pusfināla, viņu virsotnē var nomainīt turnīru jau pametusī Vozņacki vai Garbinje Mugurusa, kurai nepieciešama fināla sasniegšana.