Nadalam jau 34 pēc kārtas uzvarēti seti

Kārtējo vieglo uzvaru "Roland Garros" kortos svinēja desmitkārtējais čempions Rafaels Nadals, kurš 3. kārtas mačā ar 6:3, 6:2, 6:2 sagrāva ATP līmenī vienmēr uzveikto Rišāru Gaskē.

Rafaels Nadals francūzim pieaugušo sacensībās vienīgo zaudējumu piedzīvoja 2003. gadā "Challenger" līmenī, kad izturēja tikai vienu setu (2:6). ATP mačos viņam pret Rišāru Gaskē tagad ir 16-0 bilance, turklāt tikai retos gadījumos viņš saskāries ar sīvu pretestību. Gaskē uzvarējis tikai četros setos, pēdējais bija 2008. gadā Toronto, kur Nadals atspēlējās un guva uzvaru ar 6:7(12), 6:2, 6:1.

Kopš pēdējā zaudētā seta Nadals Rišāru pieveicis jau 28 setos pēc kārtas! Vēl garāka pēc kārtas uzvarēto setu sērija spānim šobrīd ir "Roland Garros" kortos - 34 seti, skaitot tikai pilnos setos (šajā posmā ir viens sets ar 2:0 uzvaru).

Nadals šobrīd pārspējis savu iepriekšējo rekordu, viņš no 2007. līdz 2009. gadam "French Open" uzvarēja 32 setos pēc kārtas. Turnīra vēsturē ir viena vēl garāka sērija - Bjerns Borgs no 1979. līdz 1981. gadam uzvarēja 41 setā pēc kārtas!

Lai kārtējo reizi tiktu ceturtdaļfinālā, Nadalam parīt būs nepieciešama uzvara pret ranga 70. vietā esošo Maksimilianu Martereru. 22 gadus vecais Vācijas tenisists pirmoreiz "Grand Slam" turnīros sasniedzis 4. kārtu, šodien gūstot paredzami vieglu uzvaru pret nogurušo Jirgenu Zopu - 6:2, 6:1, 6:4. Igaunis Parīzē ne tikai nospēlēja trīs mačus kvalifikācijā, bet arī aizvadīja divas piecu setu spēles pamatturnīrā.

4. kārtā, visticamāk, nebūs pārstāvēta turnīra rīkotāja Francija, kurai vēl palikusi viena cerība - Pjērs Igs Erbērs. Vistuvāk astotdaļfināliem bija Gaels Monfīss, kurš 3:58 stundas ilgā mačā neprata izmantot četras mačbumbas un ar 7:6(6), 3:6, 6:4, 5:7, 3:6 zaudēja Davidam Gofānam. Francūzim visas mačbumbas bija 4. seta 10. geimā uzņemšanā pie rezultāta 5:4. Monfīss pēc tam nespēja savākties un bija spiests samierināties ar retu zaudējumu piecu setu mačos Parīzē, kur viņam tādās cīņās ir 10-4 bilance. Interesanti, ka Gofāns tādos mačos šeit ir neuzvarams: 5-0. Šonedēļ viņam jau otrā 3-2 uzvara, pirmo gūstot 1. kārtā no 0-2 pret Robinu Hāsi.