Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Sports

Gulbis: Man noteikti jāaizlido uz Latviju

Ernests Gulbis © scanpix.ee

Piedzīvojis zaudējumu "Roland Garros" pamatturnīra otrajā kārtā itālietim Mateo Berretīni, Ernests Gulbis uz tikšanos ar žurnālistiem ieradās vīlies par parādīto sniegumu. "Viņš neko īpašu nerādīja, vienkārši nepieļāva stulbas kļūdas. Sajūta tāda, ka uzdāvināju pretiniekam maču," secināja Gulbis.

Kā neveiksmes lielāko cēloni Ernests minēja servi: "Pietrūka ātruma. Visas serves lidoja amplitūdā no 190 līdz 205 kilometriem stundā. Kad spēlēju ļoti labi, servēju ar 215-220 km/h, bet otrā serva bija pie 190 km/h. Tad es tiku pie viegliem punktiem, bet tagad vairs ne. Ne kustība, ne trāpījuma brīdis nebija pareizi. Pirmajā setā dabūju ātru breiku, bet trešajā aizvadīju sliktu serves geimu un tā izskaņā pieļāvu vairākas dubultkļūdas. Tas man maksāja uzvaru."

Ja pirms trim nedēļam man jautātu, vai būšu priecīgs, ja pārvarēšu "Roland Garros" kvalifikāciju, es teiktu, ka jā. Šajā brīdī šķiet, ka neesmu izdarījis pietiekami.

Lai gan pusstundu pēc izstāšanās no "Grand Slam" emocionāli ir grūti saskatīt pozitīvās puses, Gulbis neslēpa, ka turnīrs viņam bija veiksmīgs. "Fiziski jūtos labāk. Pēdējo divu nedēļu laikā aizvadīju septiņus astoņus mačus, un tie pierādīja, ka esmu nesliktā formā. Arī spēle aizvien uzlabojas. Nevar dažu nedēļu laikā uzlēkt no 200. vietas līdz divdesmitajai. Šis bija labs turnīrs - aiz muguras pieci mači, uzvarēju dažus nesliktus tenisistus. Ja pirms trim nedēļam man jautātu, vai būšu priecīgs, ja pārvarēšu "Roland Garros" kvalifikāciju, es teiktu, ka jā. Šajā brīdī šķiet, ka neesmu izdarījis pietiekami. Paies viena divas dienas, atgriezīšos treniņos un viss būs kārtībā."

Gulbis vēl nebija izlēmis, vai nākošnedēļ spēlēs Prostejovas "Challenger" turnīrā, kuram viņš pieteicies. Jāapspriež plāni ar treneri Ginteru Bresniku - viņš tobrīd sekoja līdzi cita audzēkņa Dominika Tīma mačam ar Stefanu Cicipasu. "Man noteikti jāaizlido uz Latviju. Ja spēlēšu Prostejovā, mājās sanāks pabūt vienu, maksimums divas dienas. Jebkurā gadījumā atpūtīšos tikai dažas dienas. Man ir svarīgi pavadīt daudz laika kortā, lai atgūtu fitnesa līmeni," secina Latvijas labākais tenisists.

Vai kvalifikācijas pārvarēšana Parīzē devusi pārliecību, ka šo pašu ceļu Gulbis var atkārtot Vimbldonā? Pagaidām par to esot pāragri spriest. "Vimbldonas kvalifikācija notiek Rohemptonā, un, cik ir sanācis dzirdēt, zālājs tur ir sliktas kvalitātes. Vimbldonā zālājs ir diezgan "lēns". Ja labi kusties, sanāk daudz garu izspēļu. Rohemptonā visu noteiks serve un pieņemšana - viens divi sitieni un viss. Tā ir liela laimes spēles. Šeit principā man bija vienalga, jo kvalifikācija notiek tajos pašos laukumos, bet tur būs pavisam cits turnīrs."

Gulbis vēl nav atmetis cerību tikt pie Vimbldonas "wild card". "Zināju, ka šeit man ir nulle procentu iegūt "wild card", jo organizatori tos kategoriski izdala tikai francūžiem un apmaiņas programmas ietvaros pa vienam "wild card" amerikāņiem un austrāliešiem. Vimbldonā mēdz būt izņēmumi. Varbūt izskatīs manu kandidatūru," prāto Gulbis.