\\Sports
Ostapenko iekļūst Romas turnīra ceturtdaļfinālā
 
©scanpix.ee

Aļona Ostapenko (WTA 6.) pirmoreiz trīs mačos pieveica Lielbritānijas labāko tenisisti Johannu Kontu (WTA 22.), viņu ar rezultātu 2:6, 6:3, 6:4 uzvarot Romas "Premier 5" turnīra 3. kārtā jeb astotdaļfinālā.

Ostapenko zaudētajā 1. setā bija daudz spiesta spēlēt ar otro servi, saņemot loģisku zaudējumu. Aļonai pirmās serves precizitāte bija tikai 33%, bet ar otro servi iegūti vien seši punkti (6/16). Savukārt uzņemšanā pret daudz labāk servējušo Kontu variantu nebija - astoņi punkti un viens "deuce" geims.

Kad Ostapenko piektajā geimā otro reizi tika nobreikota, nokļūstot iedzinējos ar 1:4, viņai bija saruna ar treneri Deividu Teiloru, sūdzoties ar sliktu pašsajūtu. Teilors ieteica izmantot turnīra ārstes palīdzību, bet Ostapenko to nedarīja ne tobrīd, nedz arī mača turpinājumā.

Ostapenko 2. setā spēlēja daudz labāk un jau pirmajā uzņemšanās reizē ieguva savas pirmās divas breikbumbas. Pirmā bija jāizmanto, taču viņa pēc teicama uzbrukuma izveidošanas pārāk spēcīgi uzsita ar "backhand" pa līniju. Savukārt otrās breikbumbas izspēlē Ostapenko nenolasīja pretinieces serves, gaidot diagonālo, bet Konta ieservēja vidū, izceļoties ar eisu.

Ostapenko pēc zaudējuma astoņas minūtes ilgajā geimā, kurā piecas reizes bija "vienādi", tika gan pie jaunas raketes, gan tiesneses brīdinājuma.

Neizmantojusi lielisku iespēju tikt pie breika otrajā geimā, Ostapenko to paveica ceturtajā geimā, turklāt izcēlās ar "sauso" breiku. Latvijas tenisiste divreiz precīzi uzbruka ar "forehand", Kontai vienreiz norāvās sitiens no labās puses, bet geima beigās Aļonai neatvairāms "backhand" raidījums gar kreiso sānu līniju. Breiku uzreiz nostiprinot, Ostapenko bija vadībā ar 4:1.

Ostapenko kopš breika iegūšanas ar servi zaudēja tikai trīs izspēlēs, šajā setā netiekot apdraudēta, lai gan Lielbritānijas tenisistei vienā geimā iespēju netrūka. Konta pēdējā geimā, kad Ostapenko servēja par uzvaru setā, bumbiņu trīs reizes izsita autā pēc vājām Aļonas otrajām servēm.

Spēle kopš 2. seta sākuma bija ļoti mainījusies. Ostapenko servēja daudz sekmīgāk un arī biežāk spēja tikt klāt pretinieces servēm, kā arī tagad tieši viņa biežāk diktēja izspēles, kas 1. setā bija novērojams reti.

Ostapenko izšķirošā seta pirmajā geimā jaudīgi uzbruka abām Kontas servēm un ieguva ātru breiku, zaudējot tikai vienā izspēlē. Ostapenko drīz bija vadībā ar 2:0 un devās pēc otrā breika, bet Konta sīvi pretojās. Johanna ar serves un "forehand" palīdzību trešajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, bet piektajā geimā vēl vienu.

Kontai iespēja atspēlēties bija astotajā geimā, kad Ostapenko divreiz kļūdījās ar "forehand" un pie 30:30 trāpīja dubultkļūdu, dodot Kontai pirmo breikbumbu kopš 1. seta piektā geima. Johannai bija iespēja uzbrukt Aļonas otrajai servei, taču viņa netrāpīja ar "backhand". Konta nākamajā izspēlē uzbruka Ostapenko otrajai servei, izkārtojot sev vieglu punkta iegūšanu pie tīkla. Tā vietā, lai dabūtu otro breikbumbu šajā geimā, Konta vienkāršā situācijā iesita tīklā, kad aiz gala līnijas esošā Ostapenko jau bija apspēlēta.

Ostapenko drīz uzvarēja grūtajā geimā, esot vadībā ar 5:3. Kontai pēc tam "sausais" serves geims, liekot Ostapenko uzvaru mačā nodrošināt ar savu servi. Neliels uztraukums radās, kad Ostapenko pie 30:15 izcēlās ar dubultkļūdu. Pēc tam kārtējais jaudīgais "forehand" uzbrukums deva mačbumbu, kuras izspēlē Aļona uzvarēja pēc otrās serves, vēlreiz spēcīgi sitot no labās puses un piespiežot Kontu bumbiņu raidīt autā.