\\Sports
Arī Ostapenko turnīru Romā sāk ar uzvaru
 
©scanpix.ee

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 6.) otrdienas vakarā Romā izcēlās ar 27 neatvairāmiem sitieniem un ar rezultātu 6:2, 7:5 pieveica Ķīnas tenisisti Šuaju Džanu (WTA 27.), otro reizi karjerā sasniedzot šī "Premier 5" turnīra 3. kārtu.

Ostapenko par saviem nodomiem šajā mačā paziņoja uzreiz - ar iespaidīgu "sauso" breiku pirmajā geimā un arī cīņas turpinājumā gala līnijas tenisā dominēja ar spēka spēli, kurā viņai bija liels pārsvars pār Džanu.

Aļona startēja ar 4-0 izrāvienu un 1. setā vienīgo reizi tika nobreikota pie rezultāta 4:1, kad ķīnietei ļoti paveicās. Ostapenko no 0:40 atspēlēja pirmās divas breikbumbas un kontrolēja arī trešo, kad Džanai talkā nāca tīkls. To skārusi, bumbiņa mainīja lidojuma virzienu, laupot pie tīkla esošajai Ostapenko iespēju trāpīt.

Ostapenko arī 2. setu sāka ar breiku un ilgi bija vadībā, bet nepatīkams pavērsiens notika pēc septītā geima. Aļona bija tuvu divu breiku jeb 5:2 pārsvaram, bet Džana spēja no 0:30 noturēt servi. Pēc tam sekoja ķīnietes breiks, rezultātam kļūstot 4:4. Ostapenko astotajā geimā divreiz kļūdījās ar "backhand" un vēl divās izspēlēs zaudēja, kad bija jāspēlē ar otro servi un Džana izmantoja uzbrukumu iespējas.

Vēl nesen droši kontrolējot notikumus kortā, Ostapenko nokļuva situācijā, kad viņai bija jāservē, lai nepieļautu papildus seta spēlēšanu. No brīža, kad viņa pie rezultāta 4:5 stājās uz serves līnijas, Aļona uzvarēja astoņās izspēlēs pēc kārtas, kas nozīmēja divus "sausos" geimus pēc kārtas. Džana uz Ostapenko uzbrukumu viļņiem 11. geimā reaģēja ar dubultkļūdu pie rezultāta 0:40.

Ostapenko tūlīt varēja servēt par uzvaru mačā. Džana uzvarēja pirmajā izspēlē (atkal pēc Aļonas otrās serves), bet Ostapenko atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas - diagonālais "backhand" un trīs jaudīgas serves, no kurām divi bija eisi, bet viena tik laba, ka Džana nespēja bumbiņu atsist laukuma robežās.

Statistika

Kategorija Ostapenko Džana
Eisi 3 3
Dubultkļūdas 3 2
1. serves precizitāte 54% 66%
Iegūtie punkti ar 1. servi 24/31 19/33
Iegūtie punkti ar 2. servi 13/26 5/17
Tīri uzvarētās izspēles 27 10
Nepiespiestās kļūdas 24 16
Breikpunktu realizācija 5/5 2/5
Visi iegūtie punkti 63 44

Ostapenko otro reizi sasniedza 3. kārtu Romā, kur pirmoreiz tik tālu tika debijas turnīrā 2016. gadā. Savukārt pērn, Itālijā startējot no kvalifikācijas, viņa sasniedza 2. kārtu. Aļona abas reizes Romā izstājusies pēc zaudējuma Garbinjei Mugurusai, kura šoreiz var būt viņas pretiniece ceturtdaļfinālā.

Būdama starp Top 8 izsētajām tenisistēm (Aļonai piektais numurs), viņa nozīmīgo turnīru sāka no 2. kārtas un ar vienas uzvaras gūšanu nopelnīja 105 punktus, bet pirms gada bija 90. Latvijas tenisa līderei nākamais mačs būs ceturtdien pret Lielbritānijas pirmo raketi Johannu Kontu (#22) vai Taivānas pārstāvi Sūveju Šjē (#50).