Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

Vācijai pirmā uzvara, Koreja tuvojas pirmajai divīzijai

Pasaules čempionātā Dānijā kārtējo sakāvi cieta Dienvidkoreja, kas ar 1:6 nerada variantus pret Vāciju. Ar trim punktiem Vācijas sastāvā izcēlās Leons Draizaitls, Janniks Zaidenbergs un Matiass Plāhta.

Elites divīzijas debitante Dienvidkorejas izlase vakar ar 0:5 piekāpās Latvijas izlasei. Tikmēr Vācijas izlasei vakar bija brīvs, bet šodien tā guva savu pirmo uzvaru šajā turnīrā - iepriekš tā bija paņēmusi punktu gan pret Dāniju, gan pret Norvēģiju, taču cietusi zaudējumus.

Arī šodienas mačā Dienvidkorejai izdevās pieklājīgs pirmais periods, kurā tā lielākoties aizstāvējās, taču spēja likt panervozēt arī vāciešiem. Vācija pirmajā periodā ieguva vadību pēc savas jaunās zvaigznes Leona Draizaitla vārtu guvuma vairākumā, taču citas iespējas realizēt neizdevās.

Bet otrā perioda pašā sākumā vācieši vēlreiz realizēja vairākumu, šoreiz izceļoties Jasinam Ehlizam, bet perioda vidū Vācija nokārtoja jau 4:0, dzēšot jebkādus jautājumus par šī mača uzvarētāju un trīs punktu ieguvēju.

Tāpat kā vakar, arī šodien Dienvidkorejas izlase atpalika no pretiniekiem ātrumā un šo trūkumu centās kompensēt ar asu spēli, kas noveda pie pieciem noraidījumiem pirmajās 40 minūtēs. Savukārt trešā perioda sākumā 2+10 minūšu sodu par pārāk agresīvu spēka paņēmienu saņēma vācietis Jonass Millers, Riharda Bukarta partneris „Eisbaren” vienībā.

Vācijai pēc tam Ehlizs panāca arī 5:0, kamēr Korbinians Holcers un Maikls Svifts iesaistījās asumos, kuros Holcers saņēma 2+10 minūšu sodu, bet Svifts tika pie 2+2 soda. Vācijai vēlreiz realizēja vairākumu, šoreiz metienu no zilās līnijas trāpīja Janniks Zaidenbergs, taču pie goda vārtiem tika arī korejieši. Pēc iemetiena Vācijas zonā izcēlās haoss, kurā ripa izslīdēja vārtu priekšā, un tur pirmais nonāca Broks Radunskis, gūstot Dienvidkorejas otros vārtus šajā turnīrā.

Vācija - Dienvidkoreja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Vārti: 10:02 Draizaitls (Plāhta, Zaidenbergs) (vair.) 1:0, 20:41 Ehlizs (Plāhta, Zaidenbergs) (vair.) 2:0, 29:27 Hāgers (Holcers, Draizaitls) 3:0, 34:42 Tiffelss (Mihaelis) 4:0, 48:37 Ehlizs (Kahūns, Draizaitls) 5:0, 52:33 Zaidenbergs (Plāhta) (vair.) 6:0, 57:01 Radunskis (vair.) 6:1
Metieni: 42:26
Soda minūtes: 28:18
Vārtsargi: Troitls - Daltons