\\Sports
SOK atcels Krievijas diskvalifikāciju, ja nebūs jaunu dopinga skandālu
 
©Scanpix

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) valde, saņēmusi ziņojumu par Olimpisko sportistu no Krievijas dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, pēc ilgstošām diskusijām pieņēmusi divus lēmumus.

"Pirmkārt, Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikācija 2018. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs netiks atcelta pirms noslēguma ceremonijas. Tādējādi šajās olimpiskajās spēlēs Krievijas Olimpiskās komitejas delegācija nebūs piedalījusies," teikts Starptautiskās olimpiskās komitejas paziņojumā.

"SOK būtu apsvērusi iespēju atcelt diskvalifikāciju, jo Olimpisko sportistu no Krievijas delegācija cienīja SOK 5. decembrī pieņemto lēmumu. Tomēr divi Olimpisko sportistu no Krievijas pārstāvji Phjončhanā neizturēja dopinga pārbaudes. Tā bija liela vilšanās, un, ņemot vērā arī citus apsvērumus, tas atturēja SOK pat apsvērt diskvalifikācijas atcelšanu noslēguma ceremonijā," paziņojumā turpināts.

"Otrkārt, ņemot vērā piekāpšanos SOK 5. decembra lēmumam, Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikācija tiks atcelta, līdzko tiks apstiprināts, ka Olimpisko sportistu no Krievijas delegācija vairs nav veikusi nekādus antidopinga noteikumu pārkāpumus," paziņojumā noslēgts.

Olimpiskie sportisti no Krievijas olimpiskajās spēlēs pašlaik ir izcīnījuši 17 medaļas, kas ir dalīts sestais labākais rādītājs kvantitātes ziņā, taču iegūti vien divi zelti, kas kopējā medaļu kopvērtējumā dod 13. vietu.